REKLAMA

Będzie zmiana na funkcji szefa ABW? Prof. Pogonowski rezygnuje

Będzie zmiana na funkcji szefa ABW? Prof. Pogonowski rezygnuje

Robert Bąkiewicz poinformował wczoraj, że ABW znowu chce utrudniać mu pracę. Teraz okazuje się, że problemy ma same ABW. Będzie zmiana szefa?

REKLAMA

Wczoraj prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Rot Niepodległości oraz lider całej akcji #STOP447 poinformował, że jego działaniami znowu interesują się funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jednak ABW same przechodzi właśnie własne problemy. Okazuje się, że prof. Piotr Pogonowski, który jest szefem ABW, chce zrezygnować ze swojej funkcji lub ma zostać odwołany. Jego miejsce ma zająć jego dotychczasowy zastępca, prawdopodobnie ppłk Krzysztof Wacławek.

Z informacji medialnych wynika, że prof. Pogonowski sam chce zrezygnować, a powodem nie jest krytyczna ocena jego działania. Wcześniej jednak wspominało się o tym, że rząd szuka winnych wielu ostatnich porażek polskich służb. Chodzi tutaj między innym o słynne już sprawy dotyczące szefa Najwyższej Izby Kontroli, Mariana Banasia. Nie jest to dziwne, skoro Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego woli zajmować się środowiskiem narodowym, które chce działać dla dobra Polski i Polaków, a nie rzeczywistymi problemami państwa.

ZOBACZ TAKŻE: PiS olewa 200 tysięcy patriotów. „Wniosek nie został rozpatrzony”

Profesor Piotr Pogonowski związany jest oczywiście z partią rządzącą. Startował w wyborach z list Prawa i Sprawiedliwości. Pracował naukowo, a jego rezygnacja ma ponoć wiązać się z chęcią powrotu do pracy naukowej. Czy zmiana na funkcji przewodniczącego Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego spowoduje, że polscy narodowcy i patrioci będą mniej inwigilowani, a służby zajmą się w końcu wszelakiej maści międzynarodówkami? Niestety, jest to bardzo wątpliwe.

REKLAMA

Komentarze