REKLAMA

Będzie delegalizacja ONR? Jasne stanowisko Brudzińskiego

Będzie delegalizacja ONR? Jasne stanowisko Brudzińskiego

– Te uroczystości były bezpieczne, radosne i Warszawa wyglądała biało-czerwono. A ten margines marginesów to jest owoc – i Bogu dzięki – demokratycznego państwa prawa – powiedział minister Joachim Brudziński, zapytany o delegalizację ONR w kontekście haseł, jakie pojawiły się na marginesie Marszu Niepodległości w 2017 roku. Szef MSWiA był gościem „Faktów po Faktach” na antenie TVN24.

REKLAMA

Joachim Brudziński podkreśla, że jako szef resortu spraw wewnętrznych i administracji, „nie ma zamiaru nikogo delegalizować”. – Marginalne skrajności dzisiaj w państwie polskim działają w oparciu o obowiązujące prawo i są środowiskami legalnymi – stwierdził minister.

Brudziński dodał, że gdyby polityk podejmował decyzję o delegalizacji organizacji tego typu, oznaczałoby to, że Polska nie jest demokratycznym państwem prawa. – Jeżeli do dzisiaj nie ma postawionych zarzutów, a pani mnie pyta, czy ja jako polityk będę delegalizował, czy będę zabraniał komukolwiek, czy to demonstrowania czy w ogóle funkcjonowania, to by oznaczało, że rzeczywiście żyjemy w państwie, w którym władze pełnią bolszewicy. Prawda jest taka, że jesteśmy demokratycznym – powiedział minister na antenie TVN24.

– Jeżeli są podstawy w obowiązującym systemie prawnym do tego, żeby policja czy inne służby wkraczały, to wkraczamy – dodał szef MSWiA.

DORZECZY.PL

Leszek Czarnecki nagrał szefa KNF. W tle oferta korupcyjna – 40 mln zł

REKLAMA

Komentarze