REKLAMA

Beata Kempa ostro o Tomaszu Grodzkim: Pewnie marzy o przejęciu obowiązków prezydenta

Beata Kempa ostro o Tomaszu Grodzkim: Pewnie marzy o przejęciu obowiązków prezydenta

Od kilku dni w ramach opinii publicznej krążą plotki, według których profesor Tomasz Grodzki miałby przejąć prezydenckie obowiązki, w sytuacji niewybrania nowej głowy państwa do czasu upłynięcia kadencji Andrzeja Dudy. Oczywiście są to na razie jedynie spekulacje, ale jeśli nawet dziennikarze TVP podnieśli ten wątek, to coś rzeczywiście może być na rzeczy.

Do głosów pobrzmiewających wśród niektórych polityków postanowiła przyłączyć się europosłanka Beata Kempa.

REKLAMA

Czy Grodzkiemu marzy się prezydentura?

Wciąż nie wiemy kiedy ostatecznie odbędą się prezydenckie wybory. W Senacie znajduje się ustawa dotycząca wyborów hybrydowych, a wyższa izba parlamentarna ciągle nie zakończyła nad nią prac. Przedstawiciele obozu władzy krytykują opozycję za ich zdaniem celowo wydłużanie procesu legislacyjnego.

Beata Kempa w programie” Tłit” w Wirtualnej Polsce, odniosła się do zaistniałej sytuacji. Nie omieszkała w dosadny sposób skrytykować działań opozycji. Wyraziła przy tym swoją opinię na temat zwłoki Senatu:- Marszałek Grodzki jest osobą, która w sposób skrajnie cyniczny potrafi podejmować różne działania. Myślę, że obok teorii dotyczącej lewarowania kandydatury Rafała Trzaskowskiego, jest jeszcze inna, bardziej snobistyczna, wynikająca z charakteru marszałka Grodzkiego i całej Platformy Obywatelskiej. Widzę, że już na flankę próbuje się wysuwać autorytety prawnicze, które twierdzą, że w sytuacji niemożności wyboru prezydenta w konstytucyjnym terminie jego obowiązki przejmuje marszałek Senatu.

Była sędzie TK prof. Ewa Łętowska wskazywała, iż w przypadku opróżnienia urzędu prezydenta obowiązki głowy państwa przejmuje nie marszałek Sejmu, lecz marszałek Senatu. Do tych słów także odniosła się europosłanka Zjednoczonej Prawicy:- Jeżeli już w taki sposób zaczynają mówić jaskółki, szczególnie jeśli te jaskółki to są profesorowie , osoby, które mają być osobami znaczącymi w tej dyskusji, to poważny sygnał, że być może zamarzyło się panu Grodzkiemu jeszcze w ten sposób destabilizować państwo, dlatego że ma w tym jakiś osobisty cel.

Gdzie leży prawda?

Trudno uwierzyć, że marszałek Grodzki realnie myśli o przejęciu prezydenckich obowiązków. Z pewnością jeśliby się tak stało skandal wokół takiej sytuacji byłby wręcz kolosalny. Rafał Trzaskowski zyskuje w sondażach i coraz bliżej mu do Andrzeja Duda. Jeśli zaś Platforma Obywatelska podobnie jak jej kandydat, pikuje w badaniach opinii publicznej, to trudno przyjąć logikę, według której marszałek Grodzki próbuje za wszelką ceną przejąć prezydenckie obowiązki.

Gazeta.pl

REKLAMA

Komentarze