REKLAMA

Bashar al-Assad odwiedził katolicką młodzież: „Chrześcijanie nieustannie budują cywilizację w Syrii”

Bashar al-Assad odwiedził katolicką młodzież: „Chrześcijanie nieustannie budują cywilizację w Syrii”

W czwartek w Damaszku Prezydent Syrii Bashar al-Assad odwiedził przebywającą na letnim obozie młodzież katolicką. Powiedział, że chrześcijanie budują cywilizację w kraju wraz z muzułmańskimi braćmi. Młodzież przywitała specjalnego gościa okrzykami radości oraz skandowała jego imię.

Jak podaje syryjska agencja prasowa SANA Prezydent Syrii Bashar al-Assad spotkał się w czwartek z katolicką młodzieżą w Damaszku podczas, którego potwierdził, że chrześcijaństwo nieustannie buduje cywilizację w kraju wraz z muzułmanami. Podkreślał również, że chrześcijanie nigdy nie byli obcymi w Syrii.

REKLAMA

Zobacz także: Wybierasz się do Chin? Uważaj! Chińska straż graniczna instaluje programy szpiegujące w telefonach

Do spotkania doszło na letnim obozie katolickim odbywający się pod tytułem „Moja nadzieja jest w Tobie” w klasztorze św. Tumy w Sidnaya podczas, którego powiedział – „Chrześcijańska oryginalność potrzebna jest w Syrii, aby zwiększać umiarkowanie i wzbogacić różnorodność”.

„Chrześcijanie w przeszłości przyczyniali się poprzez swoją postawę i patriotyzm do powstrzymywania podziału w regionie i wysyłali wiadomość do wrogów, że wszelkie projekty kolonialne są skazane na niepowodzenie” – podkreślił Bashar al-Assad.

Na Twitterze syryjski reporter Naman Tarcha zamieścił krótki filmik pokazujący przywitanie się z al-Assada z patriarchą Younanem oraz radość katolickiej młodzieży podczas prezydenckiej wizyty.

Syryjski przywódca podkreśla, że ich narodowa logika nie przyjmuje koncepcji Zachodu w sprawach mniejszości czy większości, którą próbuje się skonsolidować. W rozumieniu Syryjczyków jest zachowanie różnorodności, harmonii i bogactwa poprzez stały dialog i zrozumienie.

„Arabska tożsamość jest cywilizowanym przypadkiem, a nie etnicznym pojęciem. Arabska cywilizacja akceptuje łączenie się wszystkich, ale odrzuca wygaśniecie jej historycznej tożsamości. Współżyje z chrześcijańskim otwartością religijną, kulturową i cywilizacyjną” – powiedział Prezydent Syrii.

„Katolicka, syryjska młodzież syryjska ze swej strony potwierdziła, że ich przynależność i przynależność do ich Ojczyzny, Syrii, nie zachwieje się bez względu na wyzwania i warunki, ponieważ są oni oryginalnymi synami i obywatelami w tej ojczyźnie” – pisze w swoim raporcie agencja SANA.

Podnieśli szereg pytań, które dotyczyły różnego rodzaju problemów i problemów wyłaniających się z wojny, i zaproponowano wiele mechanizmów aktywacji ich wkładu jako młodzieży w tworzenie przyszłości Syrii.

SANA/theleadersnews.com

REKLAMA

Komentarze