REKLAMA

Baranów – Mieszkańcy przeciwko CPK

Baranów – Mieszkańcy przeciwko CPK

Mieszkańcy gminy Baranów zagłosowali w niedziele przeciwko budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Lotniska nie chciało ponad 82 proc. obywateli.

Na pytanie: ,,Czy jesteś za lokalizacją Centralnego Portu Komunikacyjnego na obszarze Gminy Baranów?”, 82,8 proc. głosujących odpowiedziało ,,nie”. Za było 17,2 proc.

REKLAMA

Nowa koalicja lewicy. Pójdą razem do wyborów

Drugie pytanie dotyczyło zapisów specustawy: ,,Czy zgadzasz się na warunki rozliczeń zaproponowane przez Rząd RP mieszkańcom Gminy Baranów w związku z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego?”. Tylko 6,1 proc. uczestników referendum uznało te zapisy za korzystne. 93,3 proc. było przeciw.

Uprawnionych do głosowania było 4 tys. 120 osób. Do urn poszło 1932 mieszkańców, czyli ok. 47 proc. Zgodnie z prawem referendum lokalne jest ważne, gdy weźmie w nim udział co najmniej 30 proc. uprawnionych.

 

 – Nie jesteśmy zaskoczeni wynikami referendum w gminie Baranów i z pokorą do nich podchodzimy – powiedział w rozmowie z PAP pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild. – Obawy i negatywne emocje absolutnie nas nie dziwią – dodał.

Budowa nowego portu lotniczego jest konieczna ze względu na ograniczoną przepustowość Okęcia. CPK ma obsługiwać ok, 100 mln pasażerów rocznie.

Zobacz również.

 

 

REKLAMA

Komentarze