REKLAMA

Kandydat na prezydenta zapowiada „zwinięcie układu pruszkowskiego” i przedstawia sztab ekspertów

Kandydat na prezydenta zapowiada „zwinięcie układu pruszkowskiego” i przedstawia sztab ekspertów

– Zlikwidujemy pruszkowski układ deweloperski, zajmiemy się roszczeniami mieszkańców w stosunku do Niemiec i wdrożymy rozwiązania pomagające drobnym przedsiębiorcom – zapowiedział w piątek kandydat Porozumienia Narodowo-Patriotycznego Pruszków na prezydenta miasta Robert Bąkiewicz.

REKLAMA

Robert Bąkiewicz, który jest Prezesem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, podczas piątkowej konferencji prasowej w Pruszkowie wskazał, że oczekiwania mieszkańców miasta nie są realizowane przez obecnego prezydenta Jana Starzyńskiego. Jego zdaniem obecny zarząd Pruszkowa jest „pasywny w działaniu, nie zaspokaja podstawowych potrzeb”. „Mamy ogromny problem z korkami, ogromny problem z połączeniem dwóch stron Pruszkowa i ja właśnie będę chciał się tym zająć” – mówił.

W jego ocenie problemem miasta jest również „układ deweloperski, który stawia w każdej najmniejszej plombie budynki wysokie, wielopiętrowe, w których przybywają kolejni mieszkańcy”. – My się z tego bardzo cieszymy, ale infrastruktura miasta nie jest do tego dostosowana między innymi pod względem parkingów – tłumaczył.

Kandydat na prezydenta miasta przedstawił także ekspertów współpracujących z PNPP. – Jednym z ekspertów jest mecenas Stefan Hambura – on będzie zajmował się sprawami roszczeń w stosunku do Niemiec kierowanych przez samorząd i mieszkańców Pruszkowa – mówił.

Obecny na konferencji Stefan Hambura tłumaczył, że Pruszków zamieszkują m.in. osoby poszkodowane w czasie II wojny światowej. – Chcielibyśmy, żeby roszczenia odszkodowawcze były kierowane nie tylko z Warszawy, ale również z poszczególnych miast w Polsce – wyjaśnił.

Kolejnym ekspertem współpracującym z Robertem Bąkiewiczem jest Aleksander Kisil, który – jak mówił kandydat na prezydenta – ma pomagać „we wdrażaniu pewnych rozwiązań dla przedsiębiorców”. Zdaniem Aleksandra Kisila małym oraz średnim przedsiębiorcom w Pruszkowie może pomóc wprowadzenie waluty lokalnej. „Pierwsza sprawa, która jest do zrobienia lokalnie, to są podatki – podatki ustalają miasta gminy i można wprowadzić regulację, która będzie przyjazna przedsiębiorcom polskim drobnym, małym, średnim” – mówił. W jego ocenie władze Pruszkowa powinny również pomagać w kwestiach „pomocy bieżącej, prawnej, organizacyjnej, a także kwestii wspomożenia od strony finansowej”.

Podczas konferencji głos zabrała również Joanna Teglund, zajmująca się zagadnieniami związanymi z migrantami. – W tej chwili do Polski przyjeżdżają setki tysięcy imigrantów, w ciągu pięcioletniej kadencji prawdopodobnie przybędą miliony. – mówiła. – Te gminy, miasta, które dobrze wybiorą swoich prezydentów, radnych, być może unikną losu wielu gmin miast szwedzkich, gdzie kobiety po zmroku już boją się wychodzić z domu – mówiła.

Zdaniem Joannny Teglund Robert Bąkiewicz jako prezydent miasta „będzie mógł zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Pruszkowa, zadba żeby nie powstały getta muzułmańskie, które już się tworzą w wielu miejscach w Polsce, zadba o to, żeby dzieci nie były indoktrynowane ideologią gender już w przedszkolach”.

POLSKIERADIO.PL

Donald Tusk w Krakowie: Nie ma alternatywy dla nas Polaków lepszej niż obecność w Europie rozumianej jaka polityczna wspólnota

REKLAMA

Komentarze