REKLAMA

Austria: Wojna wielokulturowa w szpitalach. Muzułmanie atakują lekarzy

Austria: Wojna wielokulturowa w szpitalach. Muzułmanie atakują lekarzy

Wojna wielokulturowa w wiedeńskich szpitalach. Gwałtownie wzrasta przemoc wobec personelu – jak nie trudno zgadnąć głównymi sprawcami ataków na lekarzy są muzułmańscy imigranci.

W wiedeńskich szpitalach trwają ataki na lekarzy i opiekunów z ciągniętymi nożami lub awanturami są prawie na porządku dziennym. Sprawcami są głównie pacjenci-imigranci, którzy odmawiają leczenia, jeśli zajmuje się nimi personel płci żeńskiej.

Muzułmanie wymagają także preferencyjnego traktowania, nie mówią po niemiecku, uczestniczą w wizytach całą rodziną i nalegają na obyczaje z ich kraju pochodzenia. Nierzadko podejmowane są próby wymuszenia tego za pomocą siły, groźby lub zniewagi.

REKLAMA

Szpitale pozostają bezradne na ataki muzułmańskich imigrantów. Od lat domagają się więcej psychologów, pracowników socjalnych i tłumaczy. Bez powodzenia – rząd tłumaczy się brakiem funduszy. Bogatsze placówki wyposażają izbę przyjęć w kamery monitorujące, aby móc wyciągać konsekwencje wobec agresywnych pacjentów.

Według anonimowych raportów lekarzy, problemami są głównie pacjenci z Turcji, Serbii, Bośni, Rosji, Afganistanu, Egiptu i innych krajów o „odmiennym pochodzeniu religijnym i kulturowym” – nie ma znaczenia, jak długo już mieszkają w kraju. W ankietach personel unika słowa „muzułmanin”.

wochenblick.at

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze