REKLAMA

Austria: Uratował dziewczynę przed napaścią z rąk imigrantów. Został skazany przez sąd

Austria: Uratował dziewczynę przed napaścią z rąk imigrantów. Został skazany przez sąd

Austriacki policjant z elitarnej jednostki Cobra drogo zapłacił za swoją odwagę. Dwa lata temu był świadkiem napastowania młodej dziewczyny przez trzech ubiegających się o azyl mężczyzn. Funkcjonariusz zdecydowanie zareagował i włączył się do akcji. Teraz, wraz ze swoją żoną, usłyszał wyrok skazujący.

Opisywane zdarzenie miało miejsce w 2018 roku, w mieście Neufeld, gdy młoda para wracała do domu z własnego ślubu. Kiedy małżonkowie zauważyli, że kilku mężczyzn napastuje seksualnie 17-letnią dziewczynę, zareagowali. Policjant nie wahał się i interweniował, wmieszawszy się w zajście.

REKLAMA

Już na starcie, jeden z napastników- Irakijczyk, wybił z ręki funkcjonariusza odznakę, którą ten się legitymował. Policjant starał się rozładować sytuację, jednak nie przyniosło to efektu, rozpoczęła się więc regularna bójka. W wyniku szamotaniny, zarówno Austriak, jak i Irakijczyk doznali obrażeń ciała, pozostali dwaj agresorzy- Afgańczycy, zbiegli z miejsca zdarzenia,

Postawa policjanta nie została jednak doceniona, wprost przeciwnie. Mężczyzna wraz z żoną spotkał się z zarzutami karnymi, między innymi o uszkodzenie ciała, a także o zniesławienie. Zapadł wyrok skazujący- małżeństwo zostało uznane winnym, zarzucanych mu czynów.

Skandaliczny wyrok

Z całą pewnością można powiedzieć, że sankcje, z jakimi spotka się para, nie należą do łagodnych. Policjant został skazany na siedem miesięcy więzienia w zawieszeniu, a także grzywnę w wysokości 11 700 euro, jego żona na osiem miesięcy, także w zawieszeniu.

Dla prawnika reprezentującego małżeństwo, decyzja sądu jest absolutnie nie do przyjęcia. Mirko Matkovits określił ją mianem skandalicznej. ,,Mój klient wykazał się odwagą cywilną. Następnym razem dobrze się nad tym zastanowi.”- skomentował gorzko adwokat. Natychmiast ogłosił również zamiar odwołania się od wyroku do wyższej instancji.

Źródło: Kronen Zeitung

REKLAMA

Komentarze