REKLAMA

Atak lewicy za lekcje o Żołnierzach Wyklętych. Rodzice murem za rekonstruktorami z GRH Beskidy

Atak lewicy za lekcje o Żołnierzach Wyklętych. Rodzice murem za rekonstruktorami z GRH Beskidy

Lewica zaatakowała działaczy Grupy Rekonstrukcji Historycznej Beskidy za lekcję historii. OMZRiK zarzuciło rekonstruktorom, że uczyli dzieci w przedszkolu… zabijać.

REKLAMA

Przypominamy, że kilka dni temu Grupa Rekonstrukcji Historycznej Beskidy odwiedziła przedszkole w Bielsku-Białej, gdzie urządziła lekcję historii o Żołnierzach Wyklętych z pokazem uzbrojenia i umundurowania polskich żołnierzy w oddziałach leśnych: „Opowiedzieliśmy o polskich żołnierzach w oddziałach leśnych oraz pokazaliśmy przykładowe uzbrojenie i umundurowanie jakim dysponowali. Dzieci wykazywały duże zainteresowanie co nas niezmiernie ucieszyło”.

Na absurdalne oskarżenia OMZRiK odpowiedziała Rada Rodziców przy Przedszkolu Integracyjnym nr 2 w Bielsku-Białej, która wydała oświadczenie ws. lekcji historii dla przedszkolaków przygotowanej przez GRH Beskidy.

„Spotkanie miało charakter historyczny i w żaden sposób nie nawiązywało do zachowań agresywnych czy ksenofobicznych” – podkreśliła Rada Rodziców przy Przedszkolu Integracyjnym nr 2 w Bielsku-Białej. Oświadczenie wydała także dyrektorka placówki.

„nformuję, że w ramach zbliżającej się 101 rocznicy obchodów Święta Niepodległości na prośbę przedstawiciela Rady Rodziców zaprosiłam grupę Rekonstrukcji Historycznej – GHR Beskidy. Grupa działa w Bielsku-Białej od 2014 roku i prezentowała się w wielu placówkach. Podczas spotkania odbył się pokaz umundurowania i wyposażenia żołnierzy walczących o niepodległość. Prezentowane eksponaty były replikami, o czym na wstępie poinformowano dzieci” – pisze o GRH Beskidy Małgorzata Jania.

„Przekazywane treści miały charakter informacyjny i nie propagowały treści ani zachowań agresywnych. Spotkanie odbywało się w bezpiecznej atmosferze pod okiem nauczycieli. Spotkanie to miało na celu wzbudzić zainteresowanie dzieci historią naszego państwa i utrwalić znajomość symboli narodowych. Uzyskało ono pozytywną opinię Rady Rodziców” – dodaje dyrektorka.

REKLAMA

Komentarze