REKLAMA

“Artyści przeciw nienawiści” – spontaniczny apel artystki wsparło 90 artystów

“Artyści przeciw nienawiści” – spontaniczny apel artystki wsparło 90 artystów

Kilka dni temu na portalu Instagram pojawił się „spontaniczny” apel piosenkarki Doroty „Dody” Rabczewskiej, w którym nawołuje ona i zachęca artystów w Polsce do zjednoczenia i odpowiedzi na falę hejtu i nienawiść szerzącą się w internecie i nie tylko (Doda nawiązuje tutaj do wydarzeń z Gdańska).

Rabczewska chce wspólnie z innymi artystami zorganizować koncert, podczas którego artyści za darmo zagraliby koncert, a dodatkowo w ramach imprezy mieliby opowiadać o hejcie, jaki spotyka ich na co dzień.

REKLAMA

Doda skomentowała, że artyści przeżywają wszystko, co najgorsze na własnej skórze. Każdego dnia otrzymują setki wiadomości dotyczących twórczości, ale również ich samych.

Zróbmy wspólny koncert, ale nie na zasadzie, że telewizja organizuje i płaci artystom, żeby wystąpili. Po prostu wynajmuje nas na wykon na scenie. […] Niech każdy artysta wyjdzie i opowie swoje historie związane właśnie z hejtem z przemocą w internecie.” – skomentowała Doda.

Jako, że media społecznościowe wiążą się z ogromnym wpływem na społeczeństwo, a wieści się szybko rozchodzą, liczni artyści zaczęli odpowiadać na apel.

Ponad 90 wykonawców i celebrytów wyraziło chęć udziału w organizowanym przez artystkę koncercie “Artyści przeciw nienawiści”. Wśród osób deklarujących gotowość do wsparcia akcji znaleźli się m.in. Katarzyna Nosowska, Cleo, VNM, Quebonafide, Patrycja Markowska, Ralph Kamiński i wielu innych.

Nie jest znany póki co termin całego przedsięwzięcia i jego lokalizacja, jednak obstawiamy, że wszytko wydarzy się w okolicach Gdańska, żeby wzmocnić przekaz.

Widać, że „mowa nienawiści” wymyślona przez lewackie środowiska jest łatwym i skutecznym sposobem na wypromowanie siebie i wydanych niedawno dzieł.

Instargam.com

REKLAMA

Komentarze