REKLAMA

Aragończycy bezlitośni dla swoich polityków. Odwołali wójta za zamknięcie baru

Aragończycy bezlitośni dla swoich polityków. Odwołali wójta za zamknięcie baru

Aragończycy z miejscowości Jabayolas na wschodzie Hiszpanii wściekli się na swojego wójta, gdy ten zamknął jedyny działający bar. Mieszkańcy postanowili, więc w odpowiedzi złożyć wniosek o wotum nieufności, który zakończył się ostatecznym powodzeniem. Teraz urząd sprawuje niezależny polityk.

REKLAMA

W niewielkiej hiszpańskiej miejscowości Jabaloyas doszło do niezwykłego przetasowania u jej władz. Zamieszkujący Aragończycy postanowili po 12 latach rządów socjalistycznego wójta usunąć go ze stanowiska. Ogniskiem zapalnym powstałego buntu okazało się być wymuszenie zamknięcia jedynego baru we wsi liczącej zaledwie setkę mieszkańców.

Zobacz także: Kto pójdzie za Ardanowskim? Nowe, nieoficjalne informacje ws. buntu w PiS

Nietypową sprawą zainteresowały się również media ogólnokrajowe jak „El Mundo”, które napisały, że do tej pory mieszkańcy tej wsi uważali swojego wójta za człowieka na odpowiednim miejscu. Jednak zamknięcie we wrześniu „Los Diezmos” – jedynego miejsca we wsi do wspólnych spotkań przelało czarę goryczy. Były zarządca będzie jeszcze dążył do unieważnienia wyniku przeprowadzonego wotum nieufności, dzięki któremu na fotelu wójta zasiada obecnie niezależny polityk.

„W małej wsi, takiej jak Jabaloyas, bar jest czymś więcej niż jakimś obiektem hotelowym. Mieszkańcy twierdzą, że był dla nich miejscem spotkań sąsiadów w dobrych i złych sytuacjach życiowych, miejscem zdobywania informacji dla lokalnej ludności i dla przybyszów, a także salą zabaw na rozmaite doroczne zabawy” – opisuje hiszpańska gazeta.

pap/interia

REKLAMA

Komentarze