REKLAMA

Antifa wymusza ewakuację księgarni! Lewica bojkotuje książkę o… Antifie

Antifa wymusza ewakuację księgarni! Lewica bojkotuje książkę o… Antifie

Antifa zebrała się przed księgarnią w Portland, domagając się, aby książka prawicowego publicysty została wycofana ze sprzedaży. Konieczna była ewakuacja klientów.

Tłum aktywistów Antify zebrał się przed Powell’s Books w centrum Portland, żądając, aby książka „Unmasked: Inside Antifa’s Radical Plan to Destroy Democracy” autorstwa Andy’ego Ngo została ściągnięta ze strony internetowej sklepu – informuje The Post Millennial. Konieczna była ewakuacja klientów, którzy przebywali w budynku. Wkrótce na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji.

REKLAMA

Antifa postanowiła wyrazić swoje niezadowolenie z faktu, iż książka Ngo znalazła się w internetowym katalogu księgarni. Po długich naciskach ze strony lewicowych środowisk, Powell’s Books oświadczyło, iż nie umieści książki na półkach. Miała ona pozostać dostępna na stronie online. Środowiska lewicowe uznały jednak, iż jest to nadal zbyt wiele.

„W Powell’s wiele z naszych zapasów jest wybieranych ręcznie i ręcznie promowanych. Wiele z naszych zapasów nie jest wybieranych ręcznie. Unmasked by Andy Ngo przyszedł do nas za pośrednictwem automatycznego źródła danych za pośrednictwem jednego z naszych wieloletnich partnerów, Hachette Book Group” – napisało Powell’s na swoim Twitterze. „Ta książka nie zostanie umieszczona na naszych półkach. Nie będziemy tego promować. To powiedziawszy, pozostanie w naszym katalogu online. Mamy wiele książek, które uważamy za odrażające, a także te, które cenimy”.

Jak informuje The Post Millennial, wydawnictwo zostało zmuszone do złożenia powyższych wyjaśnień i zapewnienń pod naporem żądań w mediach społecznościowych. Antifa już od dłuższego czasu głośno żądała wycofania książki, zapowiadając pikietę i bojkot sklepów. „Każdego dnia będziemy zamykać sklep!” Wygląda na to, że Powell’s Księgarnia w centrum Portland ewakuowała swoich klientów po pojawieniu się #antifa, która zażądała zakazania mojej książki „Unmasked”” – napisał sam autor na Twitterze, umieszczając fragment nagrania z bojkotu lewicowych działaczy.

O co jednak tyle krzyku? Sama książka Andy’ego „opowiada historię brutalnego ruchu eksremistycznego Antifa”. Dzieło ma zawierać w sobie zarówno wywiady z byłymi członkami grupy, jak i osobami, które organizacja zaatakowała. Postać Ngo zyskała popularność po tym, jak dziennikarz został zaatakowany na proteście Antify, który relacjonował. Co ciekawe, pozycja ma zostać wydana dopiero w lutym. Będzie jednak dostępna w przedsprzedaży. Sam Ngo zauważył, iż „Żaden z nich (protestujących – przyp. red.) nie czytał tej książki i nadal domagają się jej zakazu. To niebezpieczny kult ignorancji”.

Przeczytaj również: Impeachment Trumpa? Nancy Pelosi: „Wyeliminuje możliwość reelekcji”

„Musimy pojawiać się każdego dnia, dopóki nie przestaną sprzedawać tej pieprzonej książki”. Protestujący z Antifa na zewnątrz Księgarni Powell’s wyjaśniają, że wstrzymanie wydania mojej przyszłej książki byłoby jak wstrzymanie historycznej publikacji „Mein Kampf” Hitlera” – komentuje nagrania umieszczone na Twitterze sam bojkotowany autor.

PM

REKLAMA

Komentarze