REKLAMA

Anna Bryłka: Sprzeciw wobec euro – Polexit [WIDEO]

Anna Bryłka: Sprzeciw wobec euro – Polexit [WIDEO]

W dzisiejszym wydaniu Mediów Narodowych gościem redaktora Michała Jelonka była sekretarz partii Ruch Narodowy oraz „trójka” na liście wielkopolskiej Konfederacji do europarlamentu Anna Bryłka. Było o negatywnych konsekwencjach przynależności do UE, o sprzeciwie wobec euro czy też o tym, że UE nie jest gwarantem bezpieczeństwa.

REKLAMA

Sekretarz Ruchu Narodowego oraz trójka na wielkopolskiej liście Konfederacji, Anna Bryłka przedstawiła kilka negatywnych konsekwencji z przynależności Polski do Unii Europejskiej – „Konsekwencje gospodarcze, gdzie owszem różnica między państwami europejskimi, a Polską zmniejszyła się, ale kosztem bardzo silnego uzależnienia się polskiej gospodarki”.

„Polska stała się europejskim podwykonawcą, montownią, eksporterem półproduktów. Nie eksportujemy produktów pod naszymi markami, tylko zagranicznymi” – podkreśla kandydatka Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy.

Zapraszamy do zapoznania się z programem Ruchu NarodowegoPolExit

Wymieniała kolejne negatywne skutki dla Polski takie jak: wyższość prawa unijnego nad krajowym, czy też przypomniała, że Unia Europejska jest w bardzo dużym kryzysie.

Sprzeciw wobec waluty euro

Stanowczo zaznaczyła sprzeciw wobec pomysłom wprowadzenia waluty europejskiej do Polski – „Jesteśmy jako jedyni, przeciwko wprowadzeniu euro w ogóle, a nie w perspektywie czasu”.

„Proponujemy renegocjację traktatu, który zdjąłby presję z Polski w sprawie wprowadzenia euro, na wzór duński” – podała rozwiązanie problematyki waluty euro, Anna Bryłka.

Wyjaśniła także na antenie Mediów Narodowych, że Unia Europejska nie gwarantuje bezpieczeństwa Polsce – „UE nie daje Polsce bezpieczeństwa. Jest unią gospodarczą. Jedyną instytucją międzynarodową, która deklaratywnie gwarantuje bezpieczeństwo jest NATO”.

Całość wywiadu można zobaczyć w materiale poniżej:

REKLAMA

Komentarze