REKLAMA

Czy Amoris laetita pozwala rozwodnikom na przyjmowanie Komunii Świętej? Biskup odmawia odpowiedzi

Czy Amoris laetita pozwala rozwodnikom na przyjmowanie Komunii Świętej? Biskup odmawia odpowiedzi

– Czy Amoris laetita zezwala katolikom żyjącym w cudzołóstwie na przyjmowanie Komunii Świętej?– takie pytanie padło wczoraj z ust członka amerykańskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP) podczas konferencji prasowej w Bufallo, gdzie odbywało się jubileuszowe zgromadzenie biskupów USA z udziałem watykańskiego Sekretarza Stanu kard. Pietra Parolina.

Okazuje się, że na tak podstawowe pytanie odpowiedzi nie potrafi udzielić bp Richard Malone, przedstawiciel komisji ds. świeckich, małżeństw, rodziny i młodzieży amerykańskiego episkopatu.- Takiej odpowiedzi nie udzielę. Istotą mojej obecności tutaj i obecności wcześniej na synodzie (…) było popieranie stworzenia planu duszpasterskiego dotyczącego małżeństwa, który, miejmy nadzieję, pomoże ludziom zawrzeć związek małżeński i żyć w szczęśliwszych, świętszych, zdrowszych i trwałych małżeństwach, formując sumienia o tym, czym naprawdę małżeństwo jest – odpowiada wymijająco duchowny.

REKLAMA

Biskup Malone usiłował ponadto namówić pozostałych hierarchów do stworzenia specjalnego listu duszpasterskiego, który miałby oprzeć się na czterech filarach encykliki Amoris laetita: „modlitwa i świadectwo wiernych”, „duszpasterstwo i towarzyszenie”, „edukacja o małżeństwie i życiu rodzinnym” oraz „polityka publiczna i poparcie”.

Ponadto w czasie wtorkowego spotkania amerykańscy biskupi dysputowali również nad zagadnieniami społecznymi, takie jak reforma podatkowa, opieka zdrowotna czy polityka imigracyjna.

 

pch24.pl
REKLAMA

Komentarze