REKLAMA

Amerykański senat za zabijaniem dzieci. Odrzucił dwa projekty ustaw pro-life

Amerykański senat za zabijaniem dzieci. Odrzucił dwa projekty ustaw pro-life

Amerykański senat za zabijaniem dzieci. Odrzucił dwa projekty ustaw pro-life – nadal więc będzie można przeprowadzać tzw. późne aborcje.

Pierwszy projekt chciał ochronić dzieci zdolne do odczuwania bólu, czyli już po 20. tygodniu ciąży, drugi dotyczył ochrony noworodków, które przeżyły aborcję. Organizacje pro-life chciały, aby dzieci te miała takie sama prawa jak dzieci, które urodziły się jako wcześniaki na tym samym etapie ciąży.

Brak obrazka

Niestety amerykański senat odrzucił dwa projekty. Skandaliczną decyzję polityków zdecydowanie skomentował abp Josepf F. Naumann z Kansas City: “To niezrozumiałe, że ktoś może popierać zabijanie niemowląt. Reformy, które odrzucił senat, były kluczowe dla ochrony praw człowieka i większość Amerykanów je zdecydowanie popiera. Nasz naród jest lepszy niż wynikałoby z tego głosowania. Czas, aby popierający ustawy pro-life dali temu wyraz w przestrzeni publicznej”.

Tymczasem na początku lutego w stanie Alabama wprowadzono niemal całkowity zakaz aborcji. Lekarz może otrzymać nawet 99 lat więzienia za zamordowanie nienarodzonego dziecka. Ustawa wywołała ogromne protesty środowisk lewicowych, które zapowiadają walkę o prawo do aborcji w każdym przypadku. Gubernator przekonuje jednak, że jest przygotowana na batalię sądową – składając podpis pod ustawą podkreślała, że każde życie jest darem od Boga.

ZOBACZ TAKŻE: Niemal całkowity zakaz aborcji w Alabamie. Nawet 99 lat za zamordowanie nienarodzonego dziecka

REKLAMA

Komentarze