Alternatywa dla Niemiec: Żadnych reparacji wojennych dla Grecji

Grecki parlament w tym miesiącu zdecydował większością głosów, że Ateny występują oficalnie z żądaniami reparacji wojennych od Niemiec za zniszczenia i zbrodnie dokonane w czasie II wojny światowej.Zdaniem greckiej komisji ekspertów wartośc ta wynosi co najmniej 290 miliardów euro.Roszczenia te zgodnie odpierają rząd , jak i opozycyjne partie, w tym Alternatywa dla Niemiec.

-Po zakończeniu międzynarodowych programów pomocowych Grecy pragną nowych miliardów.Parlament grecki zagłosował teraz za rekompensatą z tytułu II wojny światowej.Chcą dostać do 400 miliardów euro od nas-tłumaczą władzę partii w komunikacie widnącym na profilu facebookowym AfD.Potem zwracają się już bezpośrednio do ”drogich Greków”

-Oczywiście rozumiemy zbyt dobrze, jak zle u was z kasą państwową.Najpierw przemycili was do UE na podstawie fałszywych danych gospodarczych, ale także z miłości historycznej , w końcu jesteście kolebką demokracji.Ale to był błąd , ponieważ wasza specyficzna gospodarka nie jest wystarczająco silna dla euro. Dzieje się tak z wielo południowymi sąsiadami , u których lubimy spędzać wakację i delektować się regionalną kulturą -czytamy.

-Druga wojna światowa była straszna-to całkowicie zrozumiałe, ale Niemcy już za nią zapłacili.W tamtym (w 1960 r.-przyp.red.) suma ta wyniosła 160 milionów marek dla ofiar plus przyjęcie około 420 000 gastarbeiterów, którzy dobrze się zintegrowali.W 1990 r. podpisano układ 2+4, który regulował międzynarodowe problemy zjednoczenia Niemiec i w którym wliczonę są dalsze reparację. W ostatnich latach otrzymaliście już 270 miliardów euro kredytu , aby uratować was od nędzy. Nasilniejsza gospodarka Niemiec wzniosła lwią częśc tego, zamiast pokornie przyjąć przymusowy dar niemieckiego podatnika, prosicie o setki miliardów więcej,Niezbyt dobry styl, ale możecie próbować.

źródło:

Dziennik Narodowy
Polub fanpage Dziennik Narodowy na Facebooku
REKLAMA

Komentarze