REKLAMA

Akcja polskich katolików #KsiężaJakSamoloty w odpowiedzi na nagonkę na Kościół!

Akcja polskich katolików #KsiężaJakSamoloty w odpowiedzi na nagonkę na Kościół!

W ostatnich dniach mamy do czynienia ze zwiększoną mobilizacją antyklerykałów. Film Kler, codzienne karmienie przekłamaniami dot. pedofilii w Kościele, atak na Szlachetną Paczkę nadzwyczajnym zbiegiem okoliczności pojawiają się w tym samym czasie. Jaka jest odpowiedź katolików? Piorunująca! Akcja #KsiężaJakSamoloty cudownie wpisuje się w maksymę św. ks. Jerzego Popiełuszko “zło dobrem zwycieżaj”! Polega ona na “zalaniu” fejsbuka świadectwami spotkań z dobrymi księżmi, siostrami zakonnymi i innymi duchownymi. Jak przytomnie zauważają wierni: “Księża są jak samoloty – zaczyna się o nich mówić, dopiero gdy upadną.” A jest to wina tylko nas samych, bo kto ma mówić o “latających księżach”, jeśli nie osoby, które z nimi przebywają?

REKLAMA

W zalewie negatywnych informacji o duchowieństwie pokażmy, że jest to tylko nadmiernie wyeksponowany margines. “Księża są jak samoloty – zaczyna się o nich mówić, dopiero gdy upadną.” A jest to wina tylko nas samych, bo kto ma mówić o “latających księżach”, jeśli nie osoby, które z nimi przebywają? Akcja polega na przekopiowaniu tego wstępu na swoją tablicę i opisaniu jednego dobrego kapłana, zakonnika, siostry zakonnej czy innego duchownego wraz z opisem tego co dla nas zrobił.

Można dodać do posta zdjęcie z opisywaną osobą duchowną, albo np. swoje zdjęcie z kartką #KsiężaJakSamoloty. Każdy z nas spotkał osobę duchowną, której chciałby za coś podziękować, a właśnie teraz ci duchowni potrzebują naszej pomocy. Udostępnijmy tę akcję, zaprośmy do uczestnictwa znajomych – pokażmy jak wiele dobra codziennie czyni #kler!

Ja opiszę postać [tutaj opis postaci]

Akcja bardzo szybko zdobywa popularność w sieci, przyłączają się do niej osoby publiczne, wszystko za sprawą formuły: w akcji nie ma ani cienia oburzenia, krytyki, gniewu czy nawet polemiki. Całość opiera się na pozytywnych świadectwach pokazujących jak:

narodowcy.net

REKLAMA

Komentarze