REKLAMA

ABW zatrzymało rodzinę wyłudzającą VAT

ABW zatrzymało rodzinę wyłudzającą VAT

Dziś rano doszło do zatrzymania czterech członków rodziny za oszustwa podatkowe. ABW przedstawiło aresztowanym odpowiednie zarzuty za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Czterech członków rodziny zostało dziś zatrzymanych przez funkcjonariuszy ABW pod zarzutem wyłudzenia od Skarbu Państwa 26 milionów złotych. Trzech aresztowanych zajmowało się organizowaniem fikcyjnego transportu towarów z Polski do innych krajów Unii Europejskiej. Tworzyli oni fałszywe dokumenty transportowe, za pomocą których uzyskiwano zwroty podatku VAT z firm objętych śledztwem.

Zobacz także: Były kanclerz Niemiec: europejskie sankcje wobec USA

Czwarta osoba podejrzana odpowiedzialna była za tworzenie tzw. firm słupów, które pomagały w prowadzeniu procederu. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego postawiło czwórce przestępców zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz zarzucono im przestępstwa skarbowe związane z narażeniem na uszczuplenie podatku VAT. Za to grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymania to efekt sprawy toczonej przeciwko Marcinowi K., byłemu naczelnikowi Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu. Śledztwo przeciwko osobom powiązanym ze sprawą prowadzi katowicka delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

wp

REKLAMA

Komentarze