Rząd zniósł już znaczącą większość obostrzeń w kontekście pandemii COVID-19. Z dnia na dzień kolejne decyzje są uchylane. Problem jest taki, iż mimo pozornego przezwyciężenia w Polsce problemu koronawirusa, krzywa zachorowań nie maleje. Mateusz Morawiecki zapowiedział dziś, że zarówno dzieci jak i studenci we wrześniu i październiku wrócą do zwykłego trybu edukacyjnego.
Premier zapowiedział, że uczniowie od września nie będą pobierali nauki online. Planowany jest powrót do tradycyjnego sposobu nauczania.
Morawiecki stwierdził, że powrót do szkół to” pewna decyzja”
Premier Morawiecki na antenie Radia Łódź i TVP 3 Łódź w” Rozmowie dnia”, zakomunikował, że uczniowie we wrześniu powrócą do szkół, a studenci w październiku zainaugurują rok akademicki, według pierwotnych założeń. Szef rządu najwyraźniej nie przewiduje żadnych możliwych odstępstw od tej decyzji. Dodał, że jest ona całkowicie pewna.
To nie jedyna ważna deklaracja szefa rady ministrów. Na antenie był pytany również o możliwą drugą falę uderzeniową i następstwa z nią związane. Zapewnił, że Polsce nie grozi kolejne zamrożenie gospodarki.
Zaakcentował również, iż dzieci i studenci wrócą do zwykłego toku edukacyjnego:- Chcę podkreślić, że od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnię. To jest pewna decyzja- dobitnie stwierdził były doradca Donalda Tuska.
Co dalej z polską gospodarką?
Morawiecki był pytany o ważną dla Polaków kwestię dotyczącą ewentualnego ponownego zamknięcia gospodarki. Premier starał się jednak uspokajać:- Mamy dużo więcej doświadczeń i nie zamierzamy zamykać gospodarki, w takim stopniu, jak do tej pory. Będą obostrzenia, a ja ze swojej strony zachęcam do dystansowania się, do dezynfekcji oraz częstszego mycia rąk i noszenia maseczek- podkreślił.
Warto nadmienić, iż od połowy Marca placówki edukacyjne oraz nauczanie w szkołach jest częściowo zakazane oraz ograniczane z powodu zagrożenia jakie niesie z sobą COVID-19. Zobaczymy czy sytuacja rzeczywiście stworzy możliwość powrotu do szkół i uniwersytetów. Póki co krzywa zachorowań jest mniej więcej na tym samym poziomie i nic nie zapowiada, by ten stan rzeczy miał ulec zmianie.