Gettoizacja imigrantów trwa – polskie władze nie myślą o jakiejkolwiek próbie asymilacji Ukraińców

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Raport NIK o wydawaniu wiz pracowniczych obywatelom Ukrainy obnaża „tekturowość” polskiego państwa. Na życzenie lobby biznesmenów ściągamy imigrantów jak popadnie. Koszty społeczne zostaną przerzucone na następne pokolenia.

Gettoizacja imigrantów już następuje – alarmują wszechpolacy –  Polskie państwo nawet nie myśli o jakiejkolwiek próbie asymilacji przybyszów ze Wschodu. Niektórzy liberalni publicyści chcą rozwiązać ten problem poprzez… ułatwienie przyznawania obywatelstwa.

https://www.facebook.com/MarszNiepodleglosci/photos/a.153849071317169/2045512245484166/?type=3&theater

Reklamy, oferty pracy, produkty czy tabliczki na urzędowych budynkach w języku ukraińskim coraz częściej zalewają polskie ulice. Ukraińcy we Wrocławiu mogą kupić ukraińskojęzyczny dodatek do “Gazety Wyborczej” lub czerpać informacje ze strony na Facebooku “Typicznyj Wrocław”, a prezydent miasta Rafał Dutkiewicz nawołuje do wprowadzenia języka ukraińskiego w szkołach.

Doświadczenia państw zachodnich wskazują, że tacy papierowi współobywatele stają się w znacznej większości poplecznikami najbardziej rozkładowych ruchów liberalnych czy lewicowych, które z kolei bazując na ich poparciu tylko potęgują działania na rzecz dalszego zacierania narodowego charakteru państwa oraz podważania oficjalnego stanowiska i znaczenia rdzennej kultury.

Co ważne, liczba wiz wydawanych Ukraińcom rośnie ogromnym tempie – w 2016 r. wydano ich 652 tysięcy. W roku 2017 było to już 845 tysięcy. Polskie placówki konsularne wydały w okresie 2014–2016 łącznie ponad 3 mln wiz, w tym imponującą liczbę wiz pracowniczych – aż 1,3 mln.

Ukraińcy masowo wykupują także polskie mieszkania. Deweloperzy przyznają, że to właśnie obywatele Ukrainy są dzisiaj liderami zakupów mieszkań. Jak wiele z nich tłumaczy wolą kupić nieruchomość niż ją wynajmować, a z mieszkania zrobić lokal na swój biznes. Cudzoziemcy kupują głównie mieszkania w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu. Aż 27 procent lokali wykupionych lokali znajduje się w stolicy. W ciągu dwóch lat powierzchnia mieszkań kupionych przez Ukraińców wzrosła o 89,5 proc.

facebook/mn

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY