- Minister Moskwa stwierdziła, że jej powstanie daje szansę na złożenie dobrych projektów, które mogą być finansowane ze środków Unii Europejskiej.
- Polska Strategia Wodorowa zakłada budowę krajowej gałęzi gospodarki wodorowej oraz jej rozwój w celu utrzymania konkurencyjności w gospodarce oraz na rzecz tzw. neutralności klimatycznej.
- Powstawanie Dolin Wodorowych stanowi jeden z jej priorytetów.
- Zobacz też: Ponad 6 tys. za kratami za przestępstwa drogowe
28 listopada został podpisany list intencyjny w sprawie powstania Doliny Wodorowej w województwie zachodniopomorskim. Uroczystość podpisania owego dokumentu miała miejsce w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w obecności pani minister Anny Moskwy.
Ta stwierdziła, że powstanie Doliny Wodorowej daje szansę na złożenie dobrych projektów, które mogą być finansowane ze środków Unii Europejskiej.
Dolina Wodorowa
Moskwa powiedziała:
Na pewno projekt będzie projektem sukcesu, kiedy zrobimy konkurs na najlepszą Dolinę Wodorową. Trzeba przygotować się do dużych środków europejskich. Już widzimy, że środki na wodór są zapisane (…). Powstanie Doliny daje szanse na złożenie dobrych projektów, które będą wieloaspektowe. To jest duże wyzwanie dla administracji, żeby przygotowywać dobre regulacje. Część regulacji jest już gotowa, ale przed nami jeszcze Konstytucja RP i kolejne akty prawne. Ze wszystkim jesteśmy na czas i deklarujemy, że będziemy na czas, tak aby nasze regulacje ułatwiały Państwu pracę.
Polska Strategia Wodorowa
Polska Strategia Wodorowa zakłada budowę krajowej gałęzi gospodarki wodorowej oraz jej rozwój w celu utrzymania konkurencyjności w gospodarce oraz na rzecz tzw. neutralności klimatycznej. Powstawanie Dolin Wodorowych stanowi jeden z jej priorytetów.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
Radio Maryja