Profesor Nalaskowski o zdalnym nauczaniu jako kolejnym kroku na drodze ogłupiania Polaków

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Głupimi ludźmi lepiej się rządzi. Zapewne w tym celu siły antypolskie wspierają wszelkie działania czyniące z Polaków naród pozbawionych wykształcenia, ogłupiałych, wykorzenionych, pozbawionych tożsamości, ludzi niezdolnych do przeciwstawienia się despotyzmowi lewicy.

Zdaniem profesora Aleksandra Nalaskowskiego, specjalisty w dziedzinie pedagogiki, systemów edukacji, teoretyka i praktyka, działacza opozycji antykomunistycznej, dziś prześladowanego przez tęczową rewolucję autora wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk pracy „Bankructwo polskiej inteligencji” „tak jak kiedyś towarem była wiedza, tak teraz znakomicie sprzedaje się niewiedza”. Kiedyś z niewiedzą walczyły szkoły, dziś szkoły stały się przechowalnią dzieci.

Szkodliwość zdalnego nauczania

Według profesora Nalaskowskiego po dwóch latach zdalnego nauczania dalej nie ma „absolutnie żadnego spójnego standardu zdalnego nauczania”. Jedni nauczyciele przykładają się, by rzetelni zdalnie nauczać, inni zdalne nauczanie wykorzystują do olewania swoich obowiązków. Regułą w zdalnym nauczaniu jest „banalizacja i infantylizacja przekazywanych treści”. W trakcie zdalnego nauczania „nauczyciele mówią często z przesadą i udawaną życzliwością, a poziom wymagań wobec uczniów drastycznie się obniżył”. Zdalne nauczanie ukazało, że nauczyciele często nie potrafią tłumaczyć, i nie starają się tego robić.

W opinii profesora Nalaskowskiego zdalna forma nauczania sprawia, że proces dydaktyczny jest kiepski. Nauczyciele nie posiadają wiedzy, by wykorzystywać możliwości komputerów (Ministerstwo Edukacji Narodowej nie zapewniło nauczycielom odpowiednich szkoleń). Uczniowie na prowincji nie mają dostępu do sprawnego internetu i sprzętu do komunikacji.

Z pracy profesora Nalaskowskiego można się dowiedzieć, że powszechnie uczniowie pozorują swoje uczestnictwo w lekcjach. Zdalne nauczanie pozwala uczniom na powszechne oszukiwanie. Dodatkowo wśród nauczycieli ma szerzyć się ogromna skala bezmyślności i bezideowości. Młodzi zaś nie widzą sensu nauki, bo pomimo braku wykształcenia można osiągnąć sukces życiowy.

Powszechna ignorancja

Czytelnicy pracy profesora Nalaskowskiego zapewne będą przerażeni tym, że młode pokolenie nie ma podstawowej wiedzy i absolutnie się tego nie wstydzi. Przyczyną jest to, że młodzi żyją w nihilistycznym świecie internetu, od którego są uzależnieni. Dla młodych internet stał się immanentną częścią życia, a szkoła anachronizmem absolutnie zbędnym.

Zdaniem profesora Nalaskowskiego konsekwencją zdalnego nauczania był katastrofalnie niski poziom edukacji. Podczas ostatnich matur maturzyści mieli mieć zerową wiedzę. Na maturze wymagana wiedza była na poziomie pierwszych klas szkoły podstawowej. Zdający maturę nie rozumieli najprostszych poleceń na teście. Pomimo niewielkich wymagań wyniki matur były kiepskie. Tak jak uczniowie szkół nie są zainteresowani nauką, tak i studenci nie są zainteresowani studiowaniem.

Według profesora Nalaskowskiego skutkiem zdalnego nauczania i bankructwa współczesnego szkolnictwa jest upowszechnianie się faktycznego analfabetyzmu i brak u młodych zdolności życia społecznego.

Patologie zdalnego studiowania

Patologiczne skutki zdalnej edukacji, w opinii profesora Nalaskowskiego, widać też i wśród studentów. Według danych z akademii medycznych zdawalność zdalnych egzaminów waha się od 95% do 100%, podczas gdy egzaminy w realu zdawało od 55% do 65%. Co musi świadczyć o powszechnych oszustwach i realnym braku wiedzy wśród przyszłych lekarzy.

Profesor Nalaskowski uważa, że elity upadek edukacji zaakceptowały. Coraz bardziej w elitach popularne jest przekonanie, że edukacja jest zbędna. Powszechnie postulowane jest obniżanie wymagań, zaprzestanie edukacji humanistycznej. Pedagodzy nie mają pozytywnego pomysłu na szkołę, potrafią tylko negować obecny model. W odpowiedzi na tę sytuację bogatsi i odpowiedzialni kształcą swoje dzieci na własną rękę.

W opinii profesora Nalaskowskiego niestety trzeba stwierdzić, że dotychczasowy obecny model szkoły jest anachroniczny, system edukacji nie działa, konstrukcja procesu nauczania jest wadliwa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY