Zobacz także: Cmentarze będą otwarte we Wszystkich Świętych? Minister zdrowia odpowiada
Projektowi nadano już numer druku sejmowego 1607. Biuro Analiz Sejmowych potwierdziło, że proponowane zmiany nie są objęte wiążącymi dla Polski regulacjami Unii Europejskiej.
Projekt „Stop LGBT” jest odpowiedzią na zatrważające wyniki obywatelskiego monitoringu tzw. parad równości, przeprowadzonego przez Fundację Życie i Rodzina. Jest sposobem na przeciwstawienie się działaniom lobby LGBT, powstrzymanie ekspansji homopropagandy w przestrzeni publicznej oraz wzmocnienie ochrony dzieci i rodziny. 140 tysięcy osób w całej Polsce wyraziło swoje poparcie dla inicjatywy. „Stop LGBT” to wielki obywatelski głos: STOP homopropagnadzie, STOP profanacjom, STOP homomałżeństwom i homoadopcjom – przekonuje Fundacja Życie i Rodzina.
Projekt “Stop LGBT” Fundacja Życie i Rodzina złożyła na początku sierpnia tego roku. We wrześniu ruszyła akcja “Zadzwoń do posła”, mająca przekonać parlamentarzystów do poparcia tej inicjatywy.
W projekcie Fundacji Życie i Rodzina głównym punktem jest zakaz organizowania parad równości. Niezgodne z prawem mają być wszelkie manifestacje, których celem jest: kwestionowanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, propagowanie związków partnerskich, małżeństw jednopłciowych, adopcji i przysposobienia dzieci przez pary jednopłciowe czy innej niż heteroseksualna orientacji płciowej.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
Projekt “Stop LGBT” był składany już w zeszłym roku. Wówczas, mimo zebrania około 200 tys. podpisów, Marszałek Sejmu Elżbieta Witek nie zgodziła się na jego procedowanie. Skargę na takie działanie odrzucił Sąd Najwyższy. Wobec tego inicjatorzy zebrali podpisy jeszcze raz. Tym razem Marszałek Witek już nie zablokowała skierowania projektu do prac w Sejmie.