REKLAMA

500 plus dla polskich służb. Są podwyżki w policji i służbach mundurowych

500 plus dla polskich służb. Są podwyżki w policji i służbach mundurowych

500 plus dla polskich służb. Są podwyżki w policji i służbach mundurowych – policjanci otrzymają wyrównanie wypłat od 1 stycznia 2020 roku.

Informację o tzw. 500 plus potwierdziło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. To efekt porozumienia, które zawarto po proteście policji oraz służb mundurowych jeszcze w 2018 roku. I tak od stycznia 2020 roku policjanci otrzymają dodatkowe 500 zł do każdej wypłaty.

Kto otrzyma dodatkowe pieniądze do każde pensji? Policjanci, Straż Graniczna, Służba Ochrony Państwa oraz strażacy. Tymczasem wciąż brakuje chętnych do pracy w polskich służbach. Wakaty mają zapełnić cudzoziemcy. I chociaż rząd twierdzi, że nie „w najbliższym czasie”, to nie zaprzecza, że za jakiś czas w służbach będą mogli pracować Ukraińcy czy Hindusi.

Już od zeszłego roku mówi się o tym, że brakuje chętnych do pracy w policji. Najwięcej policjantów potrzeba na Dolnym Śląsku, Śląsku i w Wielkopolsce. Sytuacją zaniepokojone jest Niezależny Samorządowy Związek Zawodowy. NSZZ Policjantów nadal grozi strajkiem, jeśli państwo nie poprawi sytuacji służb.

ZOBACZ TAKŻE: Ukraińcy oskarżyli Polaka o zabójstwo ich żołnierza: „To fake news”

REKLAMA

Komentarze