REKLAMA

500 osób pod obserwacją medyczną w związku z koronawirusem

500 osób pod obserwacją medyczną w związku z koronawirusem

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował podczas konferencji prasowej o objęciu kilkunastu osób hospitalizacją w związku z korona wirusem, a 500 osób jest objętych obserwacją. Polskie władze informują również o przygotowaniu specjalnego ośrodka dla pacjentów przylatujących z Wuhan.

Waldemar Kraska z resortu zdrowia podkreślił podczas konferencji prasowej, że choć jeszcze nie było w Polsce przypadku zarażenia chińskim koronawirusem to istnieje duże prawdopodobieństwo, że taki się w najbliższym czasie pojawi.

Brak obrazka

„W tej chwili hospitalizowanych jest kilkanaście osób z podejrzeniem obecności takiego wirusa, ponad 500 osób jest w stałym monitoringu przez służby sanitarne” – powiedział wiceminister zdrowia.

Zobacz także: Brexit nie jest dobry dla Polski? Tak twierdzi polityk PiS, prof. Legutko

Dla Polaków wracających z Wuhan rząd przygotował specjalny ośrodek w Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie – „Posiadamy także już zdolność w Państwowym Zakładzie Higieny do oznaczenia koronawirusa. Myślę, że na początku przyszłego tygodnia taką zdolność będzie posiadało także laboratorium w szpitalu zakaźnym w Warszawie”.

Wiceminister zdrowia podkreślił również to, iż resort jest w stałym kontakcie z premierem Mateuszem Morawieckim informując go na bieżąco o podjętych działaniach zapobiegawczych oraz o stopniu ryzyka wystąpienia koronawirusa w Polsce.

onet/pap

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze