REKLAMA

5 miliardów dolarów kary dla Facebooka. Za skandal z Cambridge Analytica

5 miliardów dolarów kary dla Facebooka. Za skandal z Cambridge Analytica

Rekordowa kara dla Facebooka. 5 miliardów dolarów kary za portalu społecznościowego nałożyła Federalna Komisja Handlu za skandal z firmą Cambridge Analytica.

REKLAMA

Przypomina, że firma doradcza Cambridge Analytica współpracowała z zespołem wyborczym Donalda Trumpa oraz ze zwolennikami Brexitu. Zebrała m.in. dane z 50 milionów profili amerykańskich wyborców na Facebooku i wykorzystała je w nieuprawniony sposób – wynika z doniesień brytyjskiej prasy.

Afera odbiła się na wartości firmy – Przed ostatnimi spadkami inwestorzy wyceniali Facebooka na 500 mld dol., co czyniło go piątą najbardziej wartościową firmą w USA. Teraz Facebook spadł na szóste miejsce w tym rankingu.

FTC ogłosiła dzisiaj, że nałożyła rekordową karę dla Facebooka za sposób obsługi danych użytkownika. „Kara w wysokości 5 miliardów dolarów dla Facebooka jest największą karą nałożoną kiedykolwiek na jakąkolwiek firmę za naruszenie prywatności konsumentów i prawie 20 razy większą niż największa kara za naruszenie prywatności lub bezpieczeństwa danych nałożona kiedykolwiek na świecie” – napisało FTC.

businessinsider
REKLAMA

Komentarze