REKLAMA

21 października rusza proces za pobicie Witkowskiego, lewackiego „poety”

21 października rusza proces za pobicie Witkowskiego, lewackiego „poety”

W lipcu został pobity Przemysław Witkowski, lewacki „dziennikarz” i „poeta”. 21 października rusza proces. Oskarżonemu grozi do 5 lat więzienia.

Przemysław Witkowski to, jak przedstawia go Krytyka Polityczna, zamieszana np. w ściągnięcie niemieckich anarchistów na Marsz Niepodległości, „poeta, dziennikarz i publicysta”. Na stronie KP pisze pełne kłamstw, przekłamań i manipulacji „reportaże śledcze” na temat środowiska nacjonalistycznego w Polsce, starając się oczernić Ruch Narodowy czy Młodzież Wszechpolską.

Brak obrazka

25 lipca na bulwarach nad Odrą we Wrocławiu został pobity przez nieznanego sprawcę. Wydarzenie miało miejsce obok napisu na murze „Stop pedofilom z LGBT”, który nie spodobał się lewackiemu działaczowi. Negatywne komentarze Witkowskiego na temat napisu spotkały się agresją młodego mężczyzny w białej czapce. Pobity poeta przed obmyciem twarzy zdążył jeszcze zostać gwiazdą okolicznościowej sesji zdjęciowej.

ZOBACZ TAKŻE: Antifa zaatakowała starszą kobietę. Otoczyli ją i nie pozwolili przejść przez jezdnię

Po pięciu dniach poszukiwań zatrzymany został 28-latek. Zatrzymany przez Policję został rozpoznany przez Przemysława Witkowskiego. Postawiono mu zarzuty kierowania gróźb karalnych w związku z przynależnością polityczną oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Oskarżony nie przyznaje się do winy. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Brak obrazka
REKLAMA

Komentarze