Nowy typ wirusa. CBZC ostrzega przed fałszywymi wiadomościami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Amerykańska policja z łatwością szpieguje ludzi

system Ring, monitoring, cybernetyka, Amazon, bezpieczeństwo / fot. Pixabay

W sieci pojawił się nowy typ ataku cyberprzestępców, którzy podszywają się pod Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości. Przestępcy wysyłają wiadomości, które mogą zawierać szkodliwe oprogramowanie.
  • Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości poinformowało, że w szeroko pojętym internecie pojawił się nowy typ wirusa.
  • Hakerzy stworzyli szkodliwe oprogramowanie, które podszywa się pod agencję.
  • Podkom. Marcin Zagórski podkreślił, że policjanci korzystają wyłącznie z legalnych programów.
  • Zobacz także: Zaskakujące zachowanie Wałęsy. Promuje środowisko Grzegorza Brauna

Jak informuje Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości w szeroko pojętym internecie pojawił się nowy typ wirusa, który podszywa się pod rządową agencję.

Pojawił się nowy typ ataku polegający na przesyłaniu wiadomości e-mail rzekomo pochodzącej z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Treść wiadomości sugeruje pobranie przygotowanego przez CBZC oprogramowania do wykrywania wirusów

– poinformował podkom. Marcin Zagórski.

Policjant wskazał, że link przesłany przez cyberprzestępców w wiadomości prowadzi do fałszywej strony internetowej, gdzie umieszczony jest plik z rozszerzeniem .bat mogący zawierać szkodliwe oprogramowanie.

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości zwraca uwagę, że w treści wiadomości przesyłanej przez oszustów występują błędy w pisowni, podany jest nieprawidłowy adres mailowy, ponadto adres strony internetowej poprzedzony jest fałszywą frazą: troadsecow.com

– wyjaśnił policjant.

Dodał również, że policjanci nie udostępniają na stronach internetowych jakiegokolwiek oprogramowania do diagnostyki systemu. Podkreślił, że agencja korzysta wyłącznie z licencjonowanych programów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY