Zobacz także: Ministerstwo rolnictwa pod ostrzałem. Kim jest Rafał Romanowski i czy w resorcie panuje zwalczany przez PiS nepotyzm?
Polska za
Do głosowania w tej sprawie miało dojść wczoraj.
Sprzeciw Irlandii, Estonii, Holandii, Litwy, Słowacji… Wstrzymały się Austria, Belgia i Bułgaria – podał Kwaśniewski.
Już po głosowaniu nad stanowiskiem w sprawie ideologizacji biznesu w UE.
— Jerzy Kwaśniewski (@jerzKwasniewski) December 1, 2022
Sprzeciw Irlandii, Estonii, Holandii, Litwy, Słowacji… Wstrzymały się Austria, Belgia i Bułgaria…
Ciekawe, że takie decyzje zapadają bez żadnej dyskusji w kraju. Będziemy obserwować dalsze losy projektu. https://t.co/NM7fV2mNt3 pic.twitter.com/YyYJJlhBs0
Prezes Instytutu Ordo Iuris zwrócił jednocześnie uwagę, że “takie decyzje zapadają bez żadnej dyskusji w kraju”.
Jeżeli to nie jest właściwy i ostateczny wynik głodowania – z przyjemnością odbiorę sprostowanie ze strony MSZ lub ministerstwa rolnictwa – dodał.
Jeżeli to nie jest właściwy i ostateczny wynik głodowania – z przyjemnością odbiorę sprostowanie ze strony @MSZ_RP lub @MRiRW_GOV_PL.
— Jerzy Kwaśniewski (@jerzKwasniewski) December 1, 2022
Ideologizacja biznesu
W związku z rosnącą tendencją instytucji europejskich do poszerzania zakresu praw człowieka i uznawania za prawa postulatów ruchu LGBT, założeń ideologii gender i dostępu do aborcji, może się okazać, że dyrektywa ta, zgodnie z polityką UE w tych obszarach, będzie wymagać od przedsiębiorstw przestrzegania dodatkowych „praw człowieka”. Choć prawa określone w załączniku nie zawierają obecnie wyraźnego odniesienia do tych kwestii, Komisja, przedstawiając wniosek, przywołała wytyczne ONZ dotyczące biznesu i praw człowieka z 2011 r., które odnoszą się do szerokiej kategorii przemocy ze względu na gender, jako międzynarodowego standardu należytej staranności. Istnieje także zagrożenie, że poszerzenie listy praw człowieka, zgodnie z prawodawstwem i standardami europejskimi, może doprowadzić do pozywania firm przez osoby fizyczne, jeśli przedsiębiorstwa nie będą przestrzegać nowego zestawu praw w obszarach takich jak ideologia gender – podkreśla Veronica Turetta, analityk Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
Instytut Ordo Iuris