Marsz Niepodległości 2022 – jakie koszty? Na co potrzebne środki?

WAŻNE
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marsz Niepodległości 2021

Marsz Niepodległości 2021 / Fot. PAP/Leszek Szymański. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Trwa zbiórka na organizację tegorocznego Marszu Niepodległości. Organizatorzy przedstawili wyliczenia kosztów tej patriotycznej manifestacji, a także informację o tym, na jakie cele fundusze zostaną przeznaczone.
  • Trwa zbiórka, mająca na celu zapewnić sfinansowanie organizacji tegorocznego Marszu Niepodległości.
  • Można ją wesprzeć za pośrednictwem tego linka.
  • Jak podali organizatorzy, w tym roku suma kosztów organizacji Marszu Niepodległości wyniesie 480 000 zł. Znamy też najważniejsze rzeczy, jakie złożą się na tę kwotę.

Koszty organizacji Marszu Niepodległości

Jak podali organizatorzy, w tym roku suma kosztów organizacji Marszu Niepodległości wyniesie 480 000 zł. Znamy też najważniejsze rzeczy, jakie złożą się na tę kwotę.

Chodzi o:

1. Sceny – budowa scen stacjonarnych na starcie i finiszu marszu, wynajem platform samochodowych. Przy tak dużej liczbie uczestników są niezbędne. Wpływają na poczucie bezpieczeństwa i orientacji uczestników. Umożliwiają montaż nagłośnienia i występy artystów.

2. Nagłośnienie – dążymy do objęcia nim całej trasy Marszu przez cały czas jego trwania. Dzięki niemu jesteśmy w stanie kierować komunikaty, nawigować, odtwarzać utwory patriotyczne i przeprowadzić występ artystów.

3. Grupy rekonstrukcji historycznych – co roku kierujemy zaproszenie do rekonstruktorów wszystkich okresów z całej Polski. Uczestnictwo wojowników, rycerzy i żołnierzy wymaga stworzenia zaplecza technicznego dla ludzi i koni.

4. Oprawę artystyczną i honoraria dla artystów – muzycy są z nami od początku i krzewią wartości poprzez swoją twórczość.

5. Straż Marszu Niepodległości – kilkusetosobowa formacja, której obecność jest niezbędna z punktu widzenia logistyki, sprawnego przejścia i bezpieczeństwa wymaga zaopatrzenia w sprzęt tj. system łączności, megafony, liny czy środki ochrony osobistej.

6. Realizację wideo Mediów Narodowych – nie trzeba przekonywać, że obejrzenie całości pięknego pochodu w mediach głównego nurtu jest niemożliwe. Z drugiej jednak strony organizacja takiego przedsięwzięcia we własnym zakresie wymaga zapewnienia punktów dostępu do Internetu, wypożyczenia dodatkowego osprzętu reporterskiego i zaangażowania dodatkowych osób.

7. Zespół prawny – co roku prawnicy związani z Marszem Niepodległości dbają o dobre imię wydarzenia i stają w obronie jego uczestników.

8. Promocję i poligrafię – organizacja namiotów, druk plakatów i zaopatrzenie wolontariuszy w punktach informacyjnych.

Kłody pod nogi

Choć niewątpliwie pracy przy organizacji Marszu Niepodległości, jak co roku, nie brakuje, to dochodzą jeszcze nieprzewidziane komplikacje. Tym jest choćby ostatnie postępowanie warszawskiego sądu, o czym pisaliśmy szerzej we wcześniejszym artykule.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY