Duży sukces meksykańskich służb. Ujęto 164 członków kartelu narkotykowego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Meksyk podejmuje walkę z kartelami

Meksykańskie służby / Fot. PAP/EPA/Joebeth Terriquez. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Meksyk w ostatnich latach boryka się z ogromnym problemem w postaci świetnie uzbrojonych członków karteli narkotykowych. Meksykańskie służby doprowadziły do ujęcia, aż 164 członków organizacji "Peublos Unidos", którzy przebywali w stanie Michoacan. Zatrzymani posiadali przy sobie m.in. 142 karabiny maszynowe oraz 42 pistolety.
  • Meksykańskiej policji i wojsku udało się zatrzymać 164 członków groźnego kartelu narkotykowego “Peublos Unidos”.
  • Do ujęcia świetnie uzbrojonych gangsterów doszło w sobotę w stanie Michoacan, kiedy zatrzymano kolumnę 28 samochodów ciężarowych i osobowych.
  • Była to natychmiastowa odpowiedź na serię ataków przeprowadzonych w piątek przez członków organizacji przestępczej.
  • Przeprowadzili oni ataki na instytucje rządowe i mieszkańców w mieście Juarez zabijając 11 osób oraz raniąc kolejne 12 ofiar.
  • Zobacz także: Chicago: Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego

W sobotę połączone siły meksykańskiej policji i kartelu zatrzymali konwój 28 samochodów ciężarowych i osobowych kartelu “Peublos Unidos”. Siły rządowe bardzo sprawnie przeprowadzili akcję, blokując drogę kolumnie pojazdów za pomocą ciężkich samochodów pancernych.

Kartel narkotykowy “Pueblos Unidos” który można tłumaczyć jako “Zjednoczone Osiedla” powstał całkiem niedawno, bo w kwietniu 2021 r. Ich celem była rzekoma obrona lokalnych przedsiębiorców i rolników w stanie Michoacan przed innymi kartelami. Owe grupy miały ściągać zwyczajowy haracz z miejscowych rolników żyjących z upraw awokado.

W stanie Michoacan meksykańska Prokuratura Generalna i wywiad wojskowy wykryły aktywność takich wielkich meksykańskich organizacji przestępczych, jak narkotykowy kartel Jalisco – “New Generation”, “Familia Michoacana”, “Nueva Familia Michoacana”, kartel pod historyczną nazwą “Rycerzy Templariuszy” i kilka innych.

Czytaj więcej: Pogrzeb Marii Mireckiej-Loryś. Wspólne pożegnanie wielkiej patriotki

Ataki kartelu na instytucje rządowe

Sobotnia operacja meksykańskich sił policyjnych i wojska przeciwko organizacji zbrojnej kartelu “Pueblos Unidos” stanowiła niezwłoczną odpowiedź na serię aktów terroru z jej strony.

“Pueblos Unidos” w ciągu kilkunastu godzin w piątek i w nocy z piątku na sobotę przypuścił ataki na instytucje rządowe i mieszkańców miasta Juarez w stanie Chihuahua, zabijając 11 osób i raniąc 12, a także podpalając samochody urzędników państwowych.

W poprzednich dniach doszło również do podobnych ataków ze strony uzbrojonych w nowoczesny sprzęt karteli narkotykowych w meksykańskich stanach Jalisco i Guanajuato.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY