- 14 lipca przypada rocznica rewolucji zwaną francuską, a być może bardziej trafne byłoby określanie jej mianem antyfrancuskiej.
- Z tej okazji szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch złożył Francuzom życzenia.
- Dołączył w ten sposób do prezydenta Andrzeja Dudy, który w 2016 roku odwołał się do hasła “wolność, równość i braterstwo, albo śmierć”, z pominięciem śmierci.
- W defiladzie w Paryżu wzięli udział żołnierze Wojska Polskiego.
- Zobacz też: 233 rocznica wybuchu antykatolickiej rewolucji francuskiej
Wpis szefa BBN z 14 lipca wywołał kontrowersje wśród internautów.
Publicysta Rafał Otoka Frąckiewicz napisał na Twitterze:
Czekać aż w rocznicę powstania w warszawskim getcie pogratuluje Niemcom udanej akcji pacyfikacyjnej.
Soloch dołączył w ten sposób do prezydenta Andrzeja Dudy, który w roku 2016 pisał do ówczesnego prezydenta Francji Françoisa Hollande’a:
hasła rewolucji francuskiej nabierają szczególnego znaczenia. Unii Europejskiej potrzeba dziś wolności od obaw o bezpieczeństwo, równości rozumianej jako wola uszanowania głosu wszystkich państw członkowskich oraz braterstwa w działaniach na rzecz rozwoju.
“Dał nam przykład Bonaparte”
To jednak nie koniec. Polscy żołnierze wraz z żołnierzami grupy B9, w skład której wchodzą kraje wschodniej flanki NATO, 14 lipca uczestniczyli w wojskowej defiladzie w Paryżu na Polach Elizejskich. Zaś w ogrodach warszawskiej ambasady Francji, na okolicznościowym przyjęciu pojawił się marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
Użytkownik Twittera Krzysztof Humieja skomentował:
Wyobraź sobie mieszkańców Hiroszimy obchodzących radośnie i świątecznie, kolejną rocznicę zrzucenia na nich bomby atomowej
Masońska antychrześcijańska ociemnieniowa propaganda wciąż rządzi na demokratycznych salonach.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
PCh24