Jarosław Kaczyński zapowiedział, kiedy przestanie rządzić Prawem i Sprawiedliwością

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jarosław Kaczyński

Warszawa, 22.06.2022. Prezes PiS Jarosław Kaczyński (L) i minister obrony Mariusz Błaszczak (P) na sali obrad Sejmu w Warszawie, 22 bm. Sejm zajmie się m.in. przepisami dotyczącymi pracy zdalnej, a także obywatelskim projektem liberalizującym przepisy dotyczące aborcji. (mr) PAP/Radek Pietruszka / fot. PAP/Radek Pietruszka Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Jarosław Kaczyński udzielił obszernego wywiadu dla "Polska Times". Prezes Prawa i Sprawiedliwości wyjawił m.in., kiedy przestanie rządzić swoją partią.
  • Jarosław Kaczyński w rozmowie z “Polska Times” wyjawił, kiedy przestanie rządzić partią
  • Szef PiS nawiązał do wywiadu udzielonego TVP, w którym mówił, że Mariusz Błaszczak to najlepszy minister i zastąpi go we wszystkim
  • Media tym samym okrzyknęły Błaszczaka spadkobiercą schedy po Kaczyńskim
  • Prezes PiS zapewnił, że nie zamierza w przyszłości kandydować na szefa partii
  • Oznacza to, że po 2025 roku (wtedy odbędzie się kongres partii) poznamy nowego prezesa Prawa i Sprawiedliwości
  • Zobacz także: Dmitrij Pieskow: “Plan pokojowy jest możliwy, jeśli Ukraina spełni wszystkie wymagania strony rosyjskiej”

Jarosław Kaczyński zdradza, kiedy przestanie być prezesem

Przestanę być szefem PiS po kongresie partii.

– powiedział w wywiadzie dla “Polska Times.pl” prezes PiS Jarosław Kaczyński, który niedawno odszedł z rządu.

Lider ugrupowania nawiązał do rozmowy z TVP, w której wskazywał na umiejętności Mariusza Błaszczaka. Kaczyński przyznał, że szef MON to najlepszy minister i będzie go w stanie “zastąpić we wszystkim”.

W kierowaniu komitetem ds. bezpieczeństwa narodowego i spraw obronnych, ma bardzo dobre kwalifikacje.

– przekonywał prezes PiS.

W sprawach kierownictwa partii, jeśli będzie wszystko zgodnie z planem i nie zdarzy się nic nadzwyczajnego, decyzje zapadną za trzy lata. Wówczas odbędzie się kongres partii, na którym ja już nie planuję kandydowania na szefa partii, w związku z tym odłóżmy tę sprawę, bo moja wypowiedź odnosiła się do funkcji Mariusza Błaszczaka w rządzie.

– wyjaśnił.

Prezes PiS zapewnił, że nie zamierza kandydować na szefa partii. 

Jeżeli w następnych wyborach uzyskam mandat i dostanę się do Sejmu, to będę szeregowym posłem. Miałem już nie kandydować w roku 2020, ale ówczesne wydarzenia spowodowały, że nie było innego wyjścia. Kongres partii był dopiero w 2021 roku i musiałem kandydować. Mam nadzieję, że w 2025 roku sytuacja będzie zupełnie inna.

– podkreślił.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY