Kliczko honorowym obywatelem Warszawy? Radni PiS przedstawiają swoją kandydaturę

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Witalij Kliczko mer Kijowa

Witalij Kliczko, mer Kijowa / Fot. YouTube

Klub radnych PiS w Radzie Warszawy nie wyobraża sobie nadania honorowego obywatelstwa byłej prezydent miasta Hannie Gronkiewicz-Waltz.

Błażej Poboży przypomniał, że zbliża się sesja rady Warszawy, na której radni decydują o przyznaniu honorowych obywatelstw stolicy.

W związku z tym trwają rozmowy o kandydatach między klubem Prawa i Sprawiedliwości a klubem Koalicji Obywatelskiej

– podkreślił wiceminister spraw wewnętrznych.

Nasz klub zaproponował mera Kijowa Witalija Kliczkę, natomiast klub KO nie wskazywał dotąd swojego kandydata. Z informacji medialnych z wieczora wynika jednak, że kandydatem zgłoszonym przez PO ma być Hanna Gronkiewicz-Waltz

– wskazał Błażej Poboży.

Informacje o zgłoszonej kandydaturze byłej prezydent Warszawy do tytułu Honorowego Obywatela potwierdziła PAP jedna z radnych. Dodała, że klub Koalicji Obywatelskiej popiera jednocześnie kandydaturę mera Kijowa, zaproponowaną przez PiS.

Sesja, na której radni będą głosować uchwałę o nadaniu tytułów Honorowego Obywatela, odbędzie się w czerwcu. Głosowanie ma być przeprowadzone łącznie nad wszystkimi kandydaturami.

Nasz klub nie wyobraża sobie nadania honorowego obywatelstwa Hannie Gronkiewicz-Waltz, za której rządów Warszawę spotkała afera reprywatyzacyjna. Nie wyobrażamy sobie poparcia takiej kandydatury

– zaznaczył wiceminister.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY