Chodorkowski o planach Putnia: Dla Kaliningradu potrzebny jest korytarz lądowy

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Putin

Władimir Putin na wiecu poparcia dla wojny. / Fot. PAP/EPA/VLADIMIR ASTAPKOVICH / SPUTNIK / POOL Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Putin nie zatrzyma się na Ukrainie?

Opozycjonista na emigracji, Michaił Chodorkowski, w rozmowie z francuskim dziennikiem “Le Figaro” przewiduje, że kolejnym celem ataku Putina ma być Polska lub kraje bałtyckie. Według Chodorkowskiego propaganda rosyjska już przygotowuje rosyjską opinię publiczną o konieczności utworzenia korytarza lądowego do Kaliningradu oraz konieczności ukarania Polski. W jego opinii nie jest wykluczone bombardowanie Polski.

Rosja jest już w stanie wojny z NATO

Opozycjonista uważa, że Putin już obecnie jest w stanie wojny z NATO, a wszelkie próby porozumienia, chociażby ze strony prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, odbiera jako oznakę słabości i zachętę do dalszego działania. Prezydent Macron nie jest dla niego przedstawicielem demokracji, a jedynie mniejszości – to Putin ma być w swoich oczach reprezentantem większości i prawdziwej demokracji, jaką jest Rosja.

Imperialistyczne plany Putina

Chodorkowski twierdzi również, że Putin, pod koniec życia, chce stworzyć imperium i nie zamierza zatrzymać się na Ukrainie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

forsal.pl

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY