Ruszyła obywatelska inicjatywa ustawodawcza “Aborcja to zabójstwo”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina przedstawia obywatelski projekt ustawy "Aborcja to zabójstwo".

Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina przedstawia obywatelski projekt ustawy "Aborcja to zabójstwo". / Fot. Fundacja Życie i Rodzina

Jak poinformowali na konferencji prasowej pod Sejmem organizatorzy, ruszyła obywatelska inicjatywa ustawodawcza "Aborcja to zabójstwo". Ma ona na celu wzmocnienie ochrony życia poprzez realne uniemożliwienie pomocnictwa w aborcji i namawiania do niej ciężarnych kobiet. Aby projekt trafił do rozpatrzenia przez Sejm, należy pod nim zebrać co najmniej 100 tys. podpisów.

Zobacz także: Jutro poświęcenie Rosji i Ukrainy. Jakie słowa wypowie papież? Gdzie transmisja?

“Obecny system prawny nie udźwignął problemu pomocnictwa w aborcji”

Zdaniem inicjatorów obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej, mimo poprawienia polskiego prawa w wyniku ostatniego wyroku TK ws. aborcji eugenicznej, nadal przepisy niedostatecznie przeciwdziałają temu zbrodniczemu procederowi.

Obecny system prawny nie udźwignął problemu pomocnictwa w aborcji, dlatego giną kolejne dzieci, a postępowania w prokuraturach kończą się w większości umorzeniami. Feministki w ciągu roku umożliwiają zabicie tylu dzieci, ile liczyłoby kilkadziesiąt dużych przedszkoli. Potrzeba realnej ochrony nienarodzonych – podkreślił Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina, przedstawiając projekt.

Ban na propagowanie aborcji

Projekt zakazuje m.in.

a) publicznego propagowania jakichkolwiek działań dotyczących możliwości przerwania ciąży na terenie kraju i poza jego granicami;
b) publicznego nawoływania do przerwania ciąży na terenie kraju i poza jego granicami;
c) publicznego informowania o możliwości przerwania ciąży na terenie kraju i poza jego granicami za wyjątkiem informowania o przypadkach wymienionych w art. 4a ust. 1;
d) produkowania, utrwalania, sprowadzania, nabywania, przechowywania, posiadania, prezentowania, przewożenia lub przesyłania druku, nagrań lub innych przedmiotów lub nośników danych zawierających treści, o których mowa w pkt a) – c) powyżej – czytamy w treści proponowanej nowelizacji.

Przewidziano także zmiany w Kodeksie karnym. Kartę do zbierania podpisów pod inicjatywą można pobrać na stronie aborcjatozabojstwo.pl.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Fundacja Życie i Rodzina

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY