Prezes ZNP zaatakował ministra edukacji. Jest odpowiedź ministra Czarnka

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek / Fot. PAP/Radek Pietruszka Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Prezes ZNP Sławomir Broniarz atakuje rząd, zarzuca nieudolność i ideologiczne zapędy ministrowi edukacji i nauki Przemysławowi Czarnkowi, który komentuje słowa szefa ZNP na Twitterze.
  • Minister Przemysław Czarnek odniósł się na Twitterze do słów prezesa ZNP Sławomira Broniarza, który w wywiadzie dla portalu dziennik.pl negatywnie ocenia obecny rząd oraz wprowadzane zmiany w nauczaniu.
  • Zarzuca też ministrowi Przemysławowi Czarnkowi ideologiczne podejście do edukacji.
  • Prezes ZNP wspomina o mocnym skręcie w prawo w nauczaniu.
  • Zobacz także: Komisja Europejska zamierza zabrać Polsce nawet 120 milionów euro

Broniarz kontra Czarnek

Przemysław Czarnek odniósł się na Twitterze do słów prezesa ZNP Sławomira Broniarza, który w wywiadzie dla portalu dziennik.pl negatywnie ocenia obecny rząd oraz wprowadzane zmiany w nauczaniu. Zarzuca też ministrowi Przemysławowi Czarnkowi ideologiczne podejście do edukacji.

Zauważalny skręt w prawo. To nałożenie administracyjnego kagańca na dyrektorów i próba infiltracji serc i umysłów milionów uczniów. Przepraszam za patos, ale to ustawa oznacza chęć ingerowania w to, co dzieje się w szkole. Minister Przemysław Czarnek chce, by ideologia stała się dominującym elementem edukacji. A to niebezpieczne

– mówił Sławomir Broniarz dla dziennik.pl.

Szef ZNP w kwietniu 2019 sam krzyczał na wiecu strajkujących nauczycieli i apelował o odchudzenie programu nauczania, wtórowała obok Magdalena Środa, o wolność nauczania oraz edukację seksualną w szkołach. Czyli zarzuty o ideologiczne działania ministra Czarnka, raczej pasują do stanowiska, jakie reprezentuje pan Broniarz.

Chcemy odchudzenia podstawy programowej. (…) Chcemy także mieć wpływ na to, kogo i o czym uczymy i jakie lektury będziemy w tej szkole realizować, żebyśmy nie byli uwikłani w rozporządzenia ministerstwa edukacji narodowej.

– Krzyczał na wiecu strajkujących nauczycieli Broniarz.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

dziennik.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY