Były minister transportu zostanie skazany? Jest akt oskarżenia

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sławomir N.

Sławomir N. / Fot. YouTube

Stanisław Żaryn odniósł się do sprawy b. ministra transportu Sławomira N. Podkreślił, że "kończy to pewien etap działań, a sam materiał dowodowy zgromadzony przez prokuraturę i Centralne Biuro Antykorupcyjne był bardzo mocny i obszerny".
  • Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn wypowiada się o akcie oskarżenia dla Sławomira N.
  • Materiały Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz prokuratury są bardzo obciążające byłego ministra transportu.
  • Prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu, wraz z silnymi dowodami.
  • Zobacz: Komisja Europejska wszczyna procedurę przeciwko Polsce. Chodzi o TK

Stanisław Żaryn, rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych, poinformował na Twitterze o akcie oskarżenia przeciwko byłemu ministrowi transportu Sławomirowi N. W owej sprawie zarzuty usłyszy 15 innych osób. Są powiązani ze Sławomirem N. w zarzucie udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, podejrzanej o korupcję i działania przestępcze.

Już w lipcu 2020 roku, CBA zatrzymała Sławomira N. – byłego posła na Sejm RP, byłego Ministera Transportu i byłego Szefa Państwowej Służby Dróg Samochodowych Ukrainy – Ukravtodor. Kolejni zatrzymani to Dariusz Z. były dowódca JW 2305 „GROM” i Jacek P. gdański przedsiębiorca.

Akt oskarżenia dla Sławomira N.

21 grudnia Prokuratura Okręgowa w Warszawie, skierowała akt oskarżenia przeciw Sławomirowi N. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że zatrzymany ma postawione 17 zarzutów o charakterze kryminalnym oraz kierowanie grupą przestgępczą.

Mieliśmy do czynienia z głównym mechanizmem ustanowionym przez Sławomira N., który to mechanizm był wprost powiązany z jego funkcją publiczną na Ukrainie. To tam, jak wskazuje materiał dowodowy dochodziło do przestępstw o charakterze korupcyjnym na ogromną skalę

– mówił dla PAP-u Stanisław Żaryn.

We wrześniu 2020 r. zatrzymano kolejne osoby, w tym byłego prezesa polskiego koncernu paliwowo-energetycznego Dariusza K. oraz byłego członek zarządu spółek energetycznych Wojciecha T.

W styczniu 2021 r. zatrzymano Łukasza Z., Grzegorza W. oraz Pawła G. – przedsiębiorców działających w branży doradczej oraz inżynieryjnej

– podaje cba.gov.pl.

CBA i prokuratura współpracowały w tej sprawie ze stroną ukraińską. Rzecznik podsumował, że o skali działań świadczą sumy, o których mówi prokuratura i CBA. Pranie pieniędzy dotyczyło ponad 8 mln złotych, a sama wartość zabezpieczonego mienia w tym śledztwie to ponad 4,5 mln złotych

– dodał Żaryn.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

cba.gov.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY