NATO wspiera Ukrainę. “Zwiększyliśmy swoją obecność regionalną”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
LATVIA NATO FOREIGN MINISTERS MEETING

LATVIA NATO FOREIGN MINISTERS MEETING Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 / PAP/EPA/TOMS KALNINS

"Widzimy duże zdolności, jednostki pancerne, drony, elektroniczne systemy walki i dziesiątki tysięcy gotowych do walki rosyjskich jednostek" – skomentował Stoltenberg.
  • Sekretarz generalny NATO zapewnił, że Sojusz wesprze Ukrainę jako swojego „ważnego partnera”.
  • Jens Stoltenberg odniósł się w ten sposób do obaw Ukrainy związanych z rosyjską aktywnością wojskową u jej wschodnich granic.
  • Sekretarz generalny rozmawiał z dziennikarzami w trakcie pobytu w Rydze, po porannej konferencji towarzyszącej spotkaniu ministrów państw NATO.
  • Zobacz także: Budowa zapory na granicy. Polskie spółki dostarczą materiały

Sekretarz generalny NATO zapewnił, że Sojusz wspiera Ukrainę jako swojego „ważnego partnera” – przekazała we wtorek Agencja Reutera. Jens Stoltenberg odniósł się w ten sposób do obaw Ukrainy związanych z rosyjską aktywnością wojskową u jej wschodnich granic.

NATO wspiera Ukrainę

Stoltenberg dodał, że Sojusz Północnoatlantycki może zapewnić „trening, możliwości i oddanie Kijowowi, ale ważne jest, aby rozróżnić Ukrainę od sojuszniczych państw bałtyckich, które jako członkowie NATO mają gwarancję wzajemnej ochrony”.

“Widzimy duże zdolności, jednostki pancerne, drony, elektroniczne systemy walki i dziesiątki tysięcy gotowych do walki rosyjskich jednostek” – skomentował Stoltenberg.

Dodał, że intencje Rosji są niejasne, ale NATO może wystosować różne rodzaje odpowiedzi na agresję, takie jak sankcje polityczne i ekonomiczne.

“Także fakt, że zwiększyliśmy swoją obecność regionalną, zarówno w regionie Morza Czarnego, jak i w regionie bałtyckim, w powietrzu, na lądzie i na morzu, jest bezpośrednią reakcją na rosyjską inwazję na Ukrainę, bezprawną aneksję Krymu” – stwierdził Stoltenberg.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Konferencja NATO w Rydze

Sekretarz generalny rozmawiał z dziennikarzami w trakcie pobytu w Rydze, po porannej konferencji towarzyszącej spotkaniu ministrów państw NATO. Na konferencji Stoltenberg mówił o planowanej nowej koncepcji strategicznej Sojuszu, globalnych zagrożeniach i możliwościach odpowiedzi na współczesne wyzwania związane z obronnością.

Spotkanie ministrów państw NATO potrwa do środy. Wśród uczestników spotkania znajduje się także sekretarz stanu USA Antony Blinken, który przyleciał do Rygi we wtorek rano, aby wcześniej wziąć udział w rozmowach z łotewskimi partnerami.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY