Kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy. Straż Graniczna podaje dane

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Straż Graniczna

Straż Graniczna / Fot. Twitter/ Straż Graniczna

Straż Graniczna podała najświeższe dane dotyczące prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.
  • Ostatniej doby zanotowano 375 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.
  • Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 35 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko–białoruskiej.
  • Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne.
  • Zobacz także: Najnowszy sondaż. Spadek poparcia Zjednoczonej Prawicy

Kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy. Ostatniej doby zanotowano 375 prób nielegalnego wkroczenia na terytorium Polski z Białorusi – poinformowała Straż Graniczna. 56 cudzoziemcom wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium naszego kraju.

Kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 35 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko–białoruskiej, z czego ponad 6 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na Podlasiu. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu, kamery dzienne i nocne. Na Lubelszczyźnie naturalną zaporą jest Bug.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY