Konfederaci ukrywają, że są zaszczepieni? Senator komentuje: „Hipokryci”

Dodano   13
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bury: Hipokryci z Konfederacji?

Bury: Hipokryci z Konfederacji? / fot. onet.pl, twitter

"Wielu posłów Konfederacji zaszczepiło się, ale ukrywa ten fakt" - tak twierdzi senator Polski 2050 Jacek Bury. Wpis wywołał lawinę komentarzy w sieci.

Konfederaci ukrywają, że są zaszczepieni? W swoim wpisie w mediach społecznościowych, senator Jacek Bury oskarża polityków Konfederacji o hipokryzję. Jego zdaniem “wielu posłów Konfederacji zaszczepiło się, ale ukrywa ten fakt.” Do tej pory jedynie poseł Michał Urbaniak publicznie potwierdził, że przyjął preparat przeciw COVID-19. Wpis Burego komentują politycy, publicyści oraz internauci.

Konfederaci ukrywają, że są zaszczepieni? Wpis senatora Burego

“Hipokryci z Konfederacji.

Wielu posłów Konfederacji zaszczepiło się, ale ukrywa ten fakt. Wiem też, że osoby zaszczepione to te, które dziś publicznie podważają zasadność szczepień. „Rżniecie głupa” albo zasłaniacie się koniecznością podróży zagranicznych itp. Robicie to celowo by podtrzymać słupki w sondażach, kosztem życia i zdrowia ludzi robicie politykę. To mnie przeraża.

Tak dużo mówicie również o tym, że państwo nęka przedsiębiorców. Na każdym spotkaniu wolnościowców i liberałów słyszę o waszej trosce o los polskiego pracodawcy. Bardzo często zgadzamy się w diagnozie bo sam jestem człowiekiem wolności gospodarczej. Nie rozumiem dlaczego jesteście przeciwni usprawnieniu prowadzenia firm w Polsce. Blokowanie prawa pracodawcy do informacji o zaszczepieniu pracownika to działanie na niekorzyść gospodarki. Dzięki tej wiedzy można sprawniej prowadzić firmę, ze zmniejszonym ryzykiem zamknięcia produkcji i narażenia innych. Gdy wiem, że część np. księgowych jest niezaszczepiona mogę ich wysłać na pracę zdalną w czasie największej fali zachorowań. Gdy jest to utajnione – chodzę po polu minowym.

Podkreślam: jestem za wolnością wyboru każdego człowieka. Nie chcesz – nie szczep się. Ale nie wstydź się tego i poinformuj świat o swojej decyzji.

Konfederacja zróbcie coming out!”- napisał na Facebooku Jacek Bury.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Komentarze po kontrowersyjnym wpisie Burego

Wpis senatora na swoim Twitterze skomentował Łukasz Warzecha. Wskazał, że “szczepienie jest prywatną sprawą obywatela”. Publicysta nie szczędził on mocnych słów pod adresem polityka Polski 2050.

“Trzeba być kompletnym idiotą, żeby używać takiego argumentu. Szczepienie jest prywatną sprawą obywatela. Niby dlaczego ktoś miałby o tym opowiadać? I tak, można się sprzeciwiać segregacji, będąc zaszczepionym. Nie ma tu żadnej sprzeczności.” – napisał.

Do kontrowersyjnego wpisu Jacka Burego i wypowiedzi Łukasza Warzechy odniósł się także poseł Solidarnej Polski, Janusz Kowalski.

“Dokładnie tak! Jestem zaszczepiony. Zachęcam do szczepień. Ale jestem zdecydowanym przeciwnikiem odbierania milionom Polaków praw i wolności – wyrzucania z pracy, dyskryminacji, zakazów korzystania z usług publicznych. PO i postkomuniści chcą segregować ludzi – chcą protestów.” – napisał polityk.

Reakcja internautów

Wpis senatora szybko zyskał popularność zarówno na Twitterze, jak i Facebooku. Ludzie komentujący wypowiedź internetową Burego wskazują na fakt, iż Konfederacja promuje dobrowolność szczepień, a nie ich zakaz. Internauci bronią polityków Konfederacji.

“To właśnie chyba dobrze o nich świadczy, skoro sami się zaszczepili, ale nie chcą zmuszać do tego innych, prawda?” – komentuje jeden z internautów.

“Ani mnie ani nikomu nic do tego. To prywatna sprawa. Skoro politycy @KONFEDERACJA_ się zaszczepili a mimo to są za dobrowolnością szczepień i przeciw segregacji sanitarnej to dobrze o nich świadczy. A z pana zwykły burak.” – pisze inny użytkownik sieci.

“Nawet jeśli się zaszczepili to co z tego? Gra jest on ograniczanie praw obywatelskich pod byle powodem a nie o to jakie kto preparaty przyjmuje.” – wskazuje kolejny.

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY