Szeremietiew o ochronie polskich granic: “Podstawową kwestią jest wewnętrzna stabilność Polski”

Dodano   3
  Loading
Romuald Szeremietiew

Romuald Szeremietiew / fot. You Tube/ RMF24

To kwestia stabilności Polski – odniósł się do ochrony państwowych granic prof. Romuald Szeremietiew, ekspert ds. wojskowości.
  • Romuald Szeremietiew o ochronie granic mówił w programie Polskiego Radia 24.
  • Od początku września w pasie przygranicznym z Białorusią, czyli w 183 miejscowościach województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy.
  • Prof. Romuald Szeremietiew odniósł się także na radiowej antenie do założeń projektu ustawy o obronie ojczyzny.
  • Zobacz także: Wnioski po spotkaniu Duda-Macron. Polska elektrownia atomowa z francuską technologią?

Szeremietiew o ochronie granic mówił w programie Polskiego Radia 24.

“Podstawową kwestią w bezpieczeństwie jest wewnętrzna stabilność Polski. Granice w sporze politycznym powinny wyznaczać interesy państwa” – powiedział profesor nauk wojskowych.

“Nie możemy szkodzić państwu” – dodał.

“Do tej pory obowiązywała strategia, że wojna nam nie grozi, że obecność w NATO gwarantuje nam bezpieczeństwo. Nawet agresja Rosji na Gruzję tego nie zmieniła. Niepokój pojawił się, gdy wybuchała wojna na Ukrainie” – mówił o zagrożeniach dla Polski prof. Szeremietiew.

Od początku września w pasie przygranicznym z Białorusią, czyli w 183 miejscowościach województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy – najpierw wprowadzony na ustawowych 30 dni przez prezydenta na wniosek Rady Ministrów, a potem przedłużony o kolejnych 60.

W związku z forsowaniem granicy z Polską od strony białoruskiej przez nielegalnych imigrantów, o czym codziennie informuje Straż Graniczna, rząd chce stworzyć blokadę, która pozwoli zapobiec procederowi. W tym tygodniu wraz z poprawkami przyjął ją Senat, więc wróciła z powrotem do Sejmu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Szeremietiew o ochronie polskich granic i obronie ojczyzny

Prof. Romuald Szeremietiew odniósł się także na radiowej antenie do założeń projektu ustawy o obronie ojczyzny. Ostatnio na konferencji prasowej koncepcję zaprezentowali wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

“Cieszę się, że ta ustawa wreszcie się pojawi. Trzeba było na to czekać 30 lat. Do tej pory korzystaliśmy ze znowelizowanej ustawy z 1967 roku. Sprawy zostaną uporządkowane, zarysowano rozwiązania, które mogą się przydać” – powiedział ekspert ds. wojskowości.

Były poseł i p.o. ministra obrony narodowej zwrócił też uwagę na zagrożenie, które spływa do nas z Rosji.

“Rosja dopiero podejmie działania zbrojne przeciwko nam, gdy Polska wewnętrznie ulegnie destrukcji. Tak było w czasie rozbiorów, tak było w 1939 roku. W 1920 roku Rosjanie zapomnieli o tej zasadzie i przegrali” – oznajmił.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Grzegorz
Gość
Grzegorz
28 października 2021 15:34

NATO nic nie gwarantuje,w momencie agresji na Polskę , nie ruszy nawet palcem. Sytuacja z 39 roku jest bardzo prawdopodobna, ponieważ niemiecka “kolonia na wschodzie wymyka się z pod kontro li musi zostać opanowana a to jest na ta chwile możliwe tylko przy pomocy rosyjskiej armii. Jeśli ktoś wierzy w sojusz z zachodem jest naiwny.
Patrz! prowokacja na granicy i odwiedziny Merkel w Moskwie, chodzi o ściągniecie na granice wschodnia jak największej ilości polskiej armii. Ostrożnie Polsko ,to jest Pułapka.

hens
Gość
hens
28 października 2021 19:21

No no, taki ekspert chyba wreszcie nam powie jakim cudem po 30 latach przecudnej transformacj, a nawet transformatoryzacji, ‘polska’ wciąż jest niestabilna wewnętrznie!?

I co to jest TALES dla ‘polskiej’ armii! Co to jest “Armia zagranicznych interesów” i czy pan ekspert zna Krzysztofa Balińskiego?

I najważniejsze, ma pan coś ze wzrokiem? Bo po tylu latach wciąż pan nie dostrzega tego żydowskiego słonia buszującego już nie tyle w menażerii co wręcz w oranżerii!

hens
Gość
hens
28 października 2021 19:30
Reply to  hens

Żeby nie było – https://www.egospodarka.pl/124644,Armia-zagranicznych-interesow,1,56,1.html

TALES i jego wszechwładzę w ‘polskim’ biznesie obronnym każdy se sam znajdzie. Podpowiem tylko, że to jego robota te francuskie nieloty i australijskie mydelniczki, a teraz .. uwaga uwaga.. JAPOŃSKIE ŁODZIE PODWODNE!

Dobrze, że na Księżycu jeszcze niczego nie produkują, bo pewnie też by coś tam kupili.

Oczywiście za nasze i dla naszego dobra!

POLECAMY