Politycy PO chcą, żeby PiS uległ przed Unią ws. TSUE. “Każdy dzień kosztuje”

Dodano   2
  Loading
Donald Tusk

Donald Tusk / Fot. PAP/Radek Pietruszka. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Na Twitterze, powstają dziesiątki wpisów Koalicji Obywatelskiej.. Zarzuca się, że winę za kary, jakie UE narzuca z niewypełnianie ich postanowień, to brak ustępstw ze strony PiS-u. Opozycja Totalna stawia absurdalne tezy, daleko odbiegające o wiążących nas traktatów z UE.

Krytyka PiSu

Twitter zalewa fala wpisów opozycji. Mówi się o rządowych błędach i wskazuje obecną władzę, jako winnego sytuacji z UE na polu finansowym. UE narzuca milion euro kar za niewykonanie lipcowego polecenia TSUE. Wyrok dotyczy zamrożenia funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Na rzecz KE mamy płacić dziennie aż 4,62 mln. złotych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wyrok Polskiego Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie już zapadł, jest jednoznaczny. TK stoi po stronie Polski i wszelkie decyzje TSUE, które nie są prawnie usankcjonowane w traktatach, nie obowiązują Polski. Rząd nie może spełnić wyroku TSUE, ponieważ uległby naciskowi, który jest obecnie widoczny. Nie może też uznać wyroku, bo jest on niezgodny z polskim prawem i konstytucją, zatem kary są nielegalnie narzucone.

Platforma Obywatelska wini PIS za to, że nie chce ulec naciskom UE w tej sprawie. Podawane są takie argumenty jak te:

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
28 października 2021 17:30

Albo ulec w sprawie sądownictwa albo wystąpić z UE. Albo w tą albo wewtą? A władza ani jedno ani drugie i efekt może być taki, że Polska będzie dopłacała do UE.

monika
Gość
monika
29 października 2021 12:04

Zlikwidować PO, a Tuska przed sąd. Odwiesić karę śmierci . Jego hołd dla Niemców nie pozostawia żadnej wątpliwości. To będzie mocny sygnał dla UE, a jeszcze lepszy współpraca z Francja. Niemiec rozumoe tyko pięść i tutaj też nie ma żadnej wątpliwości

POLECAMY