Makabryczny gwałt na dziecku. W mord zaangażowany hinduski duchowny

Dodano   2  
  Loading
Dalickie dziewczynki padająofiarami gwałtów i morderstw

Hinduska dziewczynka / fot. Canva

Na początku sierpnia w stolicy Indii, doszło do tragicznego zdarzenia. Czterech oprawców, w tym hinduski duchowny zgwałcili, a następnie zamordowali 9-letnią dziewczynkę, która przyszła do lokalnego krematorium po wodę. Pochodziła ona z najniższej w hierarchii kastowej grupy tj. Dalitów. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Indii postanowiło przyspieszyć proces karny morderców.
  • Na początku sierpnia bieżącego roku w Delhi zgwałcono i zamordowano dziewięcioletnią dziewczynkę w lokalnym krematorium.
  • Ofiara czwórki morderców poszła tam po wodę, jednak pracownicy krematorium oraz hinduski duchowny mieli wobec niej krwawe zamiary.
  • Sprawa mogła nie wyjść na jaw, gdyby nie postawa sąsiadów małoletniej ofiary, którzy domagali się sprawiedliwości.
  • Funkcjonariusze aresztowali przestępców, którzy zastraszyli rodziców dziewczynki i przekonali ich, aby ci nie zgłaszali sprawy na policję.
  • Dziewczynka pochodziła z najniższej grupy społecznej w Indiach, która każdego roku odczuwa prześladowania, gwałty i morderstwa na swoich członkach.
  • Zobacz także: Państwo Islamskie, czyli jaka będzie Europa (i Polska) jak się uda lewicy i pseudo liberałom [OPINIA]

Tragiczny koniec dziewięciolatki

Jak podaje CNN dziewięciolatka poszła do krematorium, aby pozyskać wodę. To był dla niej ostatnie wydarzenie przed tragiczną śmiercią z rąk oprawców. Pochodząca z ludu Dalickiego dziewczynka została zgwałcona i zamordowana przez czterech mężczyzn. Wśród oprawców oprócz pracowników zakładu znalazł się również hinduski duchowny.

Zaangażowany w wyjaśnianie wydarzeń z 1 sierpnia w Delhi policjant Ingit Pratap Singh przekazał amerykańskiej stacji telewizyjnej, że jeden ze sprawców tj. hinduski duchowny zadzwonił po zbrodni do matki dziewczynki i powiedział jej, że dziewięcioletnia córka zmarła wskutek porażenia prądem.

Pracownicy krematorium wraz z duchownym mieli przekonać lub też zastraszyć rodziców zamordowanej przez nich dziewczynki, że angażowanie w sprawę policji byłoby kłopotliwe. Niestety specjaliści od medycyny sądowej, nie będą mogli przebadać ciała dziecka, gdyż okrutni gwałciciele i mordercy skremowali dziewczynkę przy jej rodzicach, pozbywając się dowodów zbrodni.

Ogromne protesty

O całej sytuacji dowiedzieli się sąsiedzi ofiary. Grupą blisko 200 osób zebrali się, aby domagać się od wymiaru sprawiedliwości uczciwej kary dla oprawców. Ostatecznie policja aresztowała 2 sierpnia czterech mężczyzn pod zarzutem gwałtu i popełnienia morderstwa na dziecku wywodzącej się z dalickiej społeczności.

Protesty pomimo aresztu oprawców nie zostały przerwane i w kolejnych dniach pojawiało się coraz więcej osób, liczonych w setkach. Domagali się oni sprawiedliwej kary dla morderców dziewczynki. Jeden z protestujących, Anil Kumar powiedział, że w stolicy Indii panuje całkowite bezprawie.

Dziewięciolatka została zgwałcona, a administracja spała. Chcemy jak najsurowszej kary dla oskarżonych, przykład powinien dawać rząd. Nie można lekceważyć bezpieczeństwa kobiet

– powiedział jeden z protestujących.

Sprawa zostanie rozpatrzona we wtorek w sądzie rejonowym, a następnie trafi do sądu przyspieszonego – poinformowało w komunikacie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Indii. 

W komunikacie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych rządu indyjskiego poinformowano, że sprawa zostanie rozpatrzona w najbliższy wtorek w sądzie rejonowym, a następnie trafi do sądu przyspieszonego. Oprawcom grozi kara pozbawienia życia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Dalici – najsłabsi w hierarchii kastowej

Chociaż system kastowy w Indiach został oficjalnie zniesiony w 1950 r., licząca 2000 lat hierarchia społeczna nadal istnieje. System kastowy kategoryzuje Hindusów przy urodzeniu, określając ich miejsce w społeczeństwie, to, jakie prace mogą wykonywać i kogo mogą poślubić.

Dalici – którzy według danych rządowych stanowią około 201 milionów osób spośród 1,3 miliarda populacji Indii – są jedną z najbardziej uciskanych grup w systemie kastowym. Doświadczają oni szerzącej się dyskryminacji, przemocy seksualnej i napaści.

Według najnowszych danych indyjskiego Krajowego Biura Rejestrów Przestępczości w 2019 roku zgłoszono ponad 32 tysiące przypadków gwałtów na kobietach. Jednak aktywiści uważają, że rzeczywista liczba jest znacznie wyższa, ponieważ wiele z nich ze strachu nie zgłosiło przestępstwa. 

Dalickie dziewczynki częstymi ofiarami gwałtów

Niestety ta najbardziej prześladowana indyjka grupa społeczna mierzy się z nieustannymi przypadkami gwałtów i morderstwa na małych dziewczynkach. W 2020 roku miały miejsce dwa głośne zdarzenia, które wzburzyły lokalną społecznością. Najpierw w sierpniu w zgwałcono i zamordowano 13-letnią dziewczynę w stanie Uttar Pradesh. Natomiast miesiąc później w tym samym stanie zgwałcono i zamordowano 19-letnią dziewczynę. Obydwie ofiary pochodziły z dalickiej społeczności.

Oprócz gwałtów dzieci z najniższej w hierarchii kastowej ludności morduje się za błahostki. W 2019 roku pobito na śmierć dwójkę dalickich dzieci po tym, gdy rzekomo miały one wypróżnić się na świeżym powietrzu. Natomiast w 2018 roku w stanie Tamil Nadu, obcięto głowę 13-letniej dziewczynce, a sprawcą miał być członek wyższej kasty społecznej.

interia.pl, cnn.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
AntyPOPiS
Gość
AntyPOPiS
31 sierpnia 2021 00:41

A lewacwto chce taką dzicz wpuszczać do Polski, żeby “wzbogacali” kulturowo Polaków!

Artamator
Gość
Artamator
31 sierpnia 2021 10:46

Czy te okrutne morderstwa nie były przypadkiem jakimś rodzajem mordu rytualnego ku chwale jakiegoś bóstwa?

POLECAMY