Żygadło: To jest absolutna kpina z tych ludzi i podejścia do polityki migracyjnej [NASZ WYWIAD]

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter/Maciej Wąsik

- Rząd Ewy Kopacz był do dyspozycji Brukseli. Zastanawiam się, na ile ta administracja umiałaby podjąć grę z białoruskim reżimem - mówi portalowi MediaNarodowe.com Łukasz Żygadło, publicysta "Warszawskiej Gazety".
  • Trwa kryzys na granicy polsko-białoruskiej. W okolicy wsi Usnarz Górny grupa imigrantów koczuje po białoruskiej stronie.
  • Posłowie KO Michał Szczerba i Dariusz Joński przywieźli w środę grupie imigrantów koczujących przy granicy Polski z Białorusią śpiwory, koce, jedzenie i wodę.
  • – To jest absolutna kpina z tych ludzi – mówi portalowi MediaNarodowe.com Łukasz Żygadło, publicysta “Warszawskiej Gazety”.

Karol Plewa: Gdyby rządziła PO, mielibyśmy dziś w Polsce wielosettysięczne skupiska islamskie?

Nie mam wątpliwości, że polityka imigracyjna rządu wyglądałaby zupełnie inaczej niż polityka Zjednoczonej Prawicy. Jasno słyszeliśmy te wszystkie deklaracje, że jesteśmy gotowi, możemy przyjmować imigrantów. Rząd Ewy Kopacz był do dyspozycji Brukseli. Zastanawiam się, na ile ta administracja byłaby w stanie podjąć grę z białoruskim reżimem.

Jak w Twojej ocenie rząd radzi sobie z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej?

Zobaczymy, jak to będzie się rozwijać. Na razie minister Mariusz Błaszczak mówi, że ustawiamy płot na granicy, co jest bardzo dobrą decyzją. Widzę, że jest problem z komunikacją. Ja mam nadzieję, że rząd będzie szedł retoryką, o jakiej mówił Krzysztof Bosak, a więc przyjmujmy, ale nie wszystkich.

Dlaczego Internet kpi z posłów Jońskiego i Szczerby, którzy pomagają uchodźcom? Pojechali na granicę, przywieźli jedzenie i śpiwory.

To są “Flip i Flap” polskiej polityki. “Historię toaletową” dobrze znamy, historie łódzkie też. Ten duet chce zaistnieć w mediach. Jak już przyjrzymy się, co na tych zdjęciach mamy, to widzimy totalny absurd. Poseł Joński idzie z jednym śpiworem do 40 osób. To jest kpina, absolutna kpina z tych ludzi i podejścia do polityki migracyjnej, kompletne wchodzenie w hybrydową wojną, jaką prowadzi z nami Białoruś.

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY