- W Kanadzie w prowincji New Brunswick liczba aborcji spadła aż o 20 procent.
- Rząd Justine’a Trudeau postanowił sfinansować badania, które mają określić przeszkody w dostępie do zabijania dzieci w wyniku aborcji w tym rejonie.
- Rząd zlecił również Uniwersytetowi Nowego Brunszwiku realizację projektu dedykowanego promowaniu aborcji.
- Zobacz także: Amerykańscy senatorowie ponownie zabrali głos w sprawie Lex TV
W jednej z kanadyjskich prowincji w ciągu ostatnich 5 lat liczba aborcji spadła o 20 procent, informuje portal Life News. Rząd Justine’a Trudeau postanowił zwalczyć to zjawisko i finansuje badania, które mają określić przeszkody w dostępie do aborcji.
Portal Life News podaje, że w ciągu ostatnich 5 lat liczba aborcji dokonanych w prowincji New Brunswick spadła aż o 20 procent. Dla pro-aborcyjnego rządu Justine’a Trudeau okazał się to motyw do podjęcia działań, aby przeciwdziałać temu zjawisku.
Rząd zlecił Uniwersytetowi Nowego Brunszwiku realizację projektu dedykowanego promowaniu aborcji. Wszystko, aby przeanalizować dlaczego spadła liczba aborcji oraz zachęcić kolejne matki do zabijania swoich dzieci nienarodzonych.
Rząd finansuje badania
Minister Zdrowia Kanady, Patty Hajdu, poinformowała, że przekazano 366 tys. dolarów na poczet badań nad aborcją. Portal Life News zwraca uwagę, że finansowanie ma pośrednio wesprzeć przemysł aborcyjny w prowincji, w której spadła liczba aborcji, ponieważ badania będą prowadzone w placówce aborcyjnej o nazwie Klinika 554.
Badania będą poświęcone działalności kliniki w latach 2015-2020. Mają określić „luki i bariery” w świadczeniu usług aborcyjnych, jak również zjawiska stygmatyzacji i dyskryminacji, które są „winne” temu, że spadła liczba aborcji.
W Nowym Brunszwiku nieograniczona aborcja jest legalna i finansowana przez rząd, ale tylko w placówkach państwowych. W sytuacji, w której raport prowincjonalnego urzędu medycznego stwierdził brak potrzeby dofinansowywania prywatnych klinik aborcyjnych z powodu malejącego popytu na tego typu usługi, rząd uznał za słuszne interwencję, aby promować wśród kobiet postawę „pro-choice”.
dorzeczy.pl