Wirusolog: Szczepionka przeciw COVID-19 nie jest eksperymentem medycznym

Dodano   6  
  Loading
Szczepionka przeciw COVID-19

Szczepionka przeciw COVID-19 / Fot. pixabay.com

Zdanie prof. Krzysztofa Pyrcia z Uniwersytety Jagiellońskiego, szczepienie przeciw COVID-19 nie jest eksperymentem medycznym.
  • Prof. Krzysztof Pyrć z UJ twierdzi, że szczepionka przeciw COVID-19 nie jest eksperymentem medycznym. Lekarz wypowiedział się za pośrednictwem Twittera.
  • Zdaniem wirusologa „szczepionki są bezpieczne i skuteczne”. Wskazują na to badania kliniczne, którym poddano zatwierdzone do użycia preparaty.
  • Pyrć twierdzi, że szczepionka przeciw COVID-19 nie jest eksperymentem medycznym. Nie wspomina nic o kolejnej fazie badań, które mają się zakończyć dopiero na początku 2024 roku.
  • Zobacz także: Marszałek Grodzki straci immunitet? “Poddam się rzetelnej procedurze”

Prof. Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ w Krakowie wypowiedział się na ten temat na Twitterze, gdy po raz kolejny pojawiły się w sieci dyskusje o tym, czy szczepienie przeciw COVID-19 to wciąż eksperyment medyczny. Według niego szczepionka przeciw COVID-19 nie jest eksperymentem medycznym.

Szczepienie przeciw COVID-19 nie jest eksperymentem medycznym

– zaznaczył specjalista.

W tym momencie w Unii Europejskiej mamy 4 zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków (EMA) szczepionki, które przeszły przez wszystkie wymagane badania przedkliniczne i kliniczne

– napisał.

Prof. Pyrć: Szczepionka nie jest eksperymentem medycznym

Prof. Pyrć stanowczo zapewnia, że „zatwierdzone szczepionki są bezpieczne i skuteczne”. Zdaniem wirusologa wskazują na to badania kliniczne, którym poddano zatwierdzone do użycia preparaty. Były one szczegółowo analizowane przez specjalistów Europejskiej Agencji Leków (EMA). Dopiero na ich podstawie w Unii Europejskiej, podobnie jak w USA, zatwierdzono do użycia szczepionki przeciwko COVID-19. Nie wspomina nic o kolejnej fazie badań, które mają się zakończyć dopiero na początku 2024 roku.

Specjalista na Twitterze zwraca zatem uwagę, że „szczepionka nie jest eksperymentem medycznym, w związku z czym nie wymaga żadnych dodatkowych ubezpieczeń”.

Największy niepokój wywołuje teraz nowy wariant koronawirusa o nazwie Delta, który w szybkim tempie rozprzestrzenia się po świecie, zarówno w USA, Unii Europejskiej, jak i w Polsce. Z najnowszych danych wynika że stosowane szczepionki chronią przed tą odmianą SARS-CoV-2.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Bodo
Gość
Bodo
21 lipca 2021 14:38

Nie przeszły badan klinicznych a dopuszczone są WARUNKOWO! Badania zakończą się w 2024r.

Grzegorz
Gość
Grzegorz
21 lipca 2021 18:49

Dotychczas przed wprowadzeniem szczepionki były badane od 7 do ponad 20 lat. Te szczepionki były badane przez dwa miesiące na kilkudziesięciu osobach.
– interakcja z innymi lekami: nie wiadomo
– wpływ na ciężarne kobiety: nieznany
– wpływ na kobiety karmiące: nieznany
– wpływ na niemowlęta zaszczepionych kobiet: nieznany
– okres działania: nie wiadomo
– powikłania: nie wiadomo (oficjalne dane są bezsprzecznie bardzo mocno zaniżone)
– ryzyko trwałego wbudowania mRNA w nasz genom: nie wiadomo
– ryzyko bezpłodności (niektórzy naukowcy ostrzegają): nie zbadano
– konsekwencje zalania organizmu dużą ilością białka kolcowego: nieznane (niektórzy naukowcy ostrzegają przed „pandemią” chorób autoimmunologicznych za 2-3 lata)
– czy zakończono badania szczepionek: nie (oficjalne stanowisko wszystkich producentów)
I tak dalej.

Może formalnie to nie jest „eksperyment”, ale twierdzenie, że te szczepionki są „bezpieczne i skuteczne” ma słabe uzasadnienie. Skoro są „bezpieczne”, to dlaczego te firmy sprzedają je tylko tym rządom, które zwalniają je z wszelkiej odpowiedzialności za konsekwencje szczepień? Skoro powikłań nie ma, to dlaczego polski rząd, wbrew publicznym obietnicom Morawieckiego, do tej pory nie uchwalił funduszu rekompensat za powikłania?

Lusilla
Gość
Lusilla
21 lipca 2021 19:45

W USA tzw. “szczepionki” na covid przez niecały rok wywołały więcej NOP-ów niż szczepionki na wszystkie inne choroby w ciągu ostatnich 30 lat (dane z bazy VAERS, prowadzonej przez oficjalne rządowe agendy USA). “Eksperci” tacy jak ten są kompletnie oderwani od rzeczywistości i zatruwają ludziom mózgi.

Wojciech
Gość
Wojciech
21 lipca 2021 22:26

Kto mu dał profesurę? Przecież to kłamca. ŻADNA “szczepionka” nie była w Polsce badana. W OGÓLE. Polska zezwoliła na ich użytkowanie w tym samym dniu kiedy zrobiła to europejska agencja nie mając w Polsce ANI JEDNEJ “szczepionki”.

Skromna
Gość
Skromna
21 lipca 2021 22:54

Przestałby się kompromitować! jak można takie banialuki do wiadomości puszczać! Profesor z bożej łaski. Wtydu nie ma za grosz

Kowalski
Gość
Kowalski
22 lipca 2021 02:32

To prostytucja profesurów PRL

POLECAMY