Donald Tusk był “korwinistą”? Zaskakujący wpis Korwina-Mikke

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke / fot. Twitter flickr.com

Od powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki minęło już kilka tygodni. Były szef Rady Europejskiej zastąpił na stanowisku przewodniczącego PO Borysa Budkę. Post poświęcony byłemu premierowi zamieścił Janusz Korwin-Mikke.
  • Donald Tusk powrócił do polskiej polityki na początku lipca. Na stanowisku przewodniczącego PO zastąpił Borysa Budkę.
  • Byłemu szefowi Rady Europejskiej wpis na swoim Twitterze poświęcił Janusz Korwin-Mikke. Jego zdaniem 40 lat temu Tusk reprezentował podobne poglądy co obecny lider Konfederacji. Szybko jednak zauważył, że nie są one popularne.
  • Według Onetu, Donald Tusk wracając do polskiej polityki oprze swoją strategię na współpracy z Polską 2050 Szymona Hołowni oraz PSL-em.
  • Zobacz także: Polscy maturzyści w szoku. Ukraińska matura lepsza niż polska? “Skutek niekontrolowanej imigracji”

Lider Konfederacji przekonuje, że niegdyś obaj mieli bliźniacze poglądy, ale później Tusk “wyrósł z korwinizmu”. Czy rzeczywiście 40 lat temu Tusk był “korwinistą”? Wpis Korwina-Mike wzbudził zaskoczenie.

Tusk “korwinistą”? Zaskakujący wpis na Twitterze

“Jest taka teza, że młodzi ludzie to masowo popierają Korwina, „a później z korwinizmu się wyrasta”. Przykłady tego są liczne – należy do nich p. Donald Tusk” – napisał lider Konfederacji na Twitterze.

Prezes Korwin-Mikke dodaje, że 40 lat temu Tusk nie tyle był “korwinistą”, co posiadał takie same postulaty polityczne co obecny lider Konfederacji.

“Donald Tusk (jak większość liberałów…) szybko przekonał się, że głosząc „korwinizm”, dostaje się 5 proc. głosów – a obiecując rozdawnictwo cudzych pieniędzy, dostaje się 55 proc. I zaczął głosić hasła socjal-d***kratów. Bo ta (tfu!) rządząca w d***kracji Większość ni w ząb NIE ZROZUMIE, że rząd, by dać komuś 500, MUSI mu zabrać najpierw 600… Ewentualnie pożyczyć – i wtedy dzieci zapłacą 700. Procenty lecą…” – dodaje poseł.

Według Onetu, Donald Tusk wracając do polskiej polityki chce oprzeć swoją antypisowską strategię na współpracy z Polską 2050 Szymona Hołowni oraz PSL-em. Ponadto w jego planach nie ma miejsca na Lewicę, której polityk ponoć nie ufa.

“Część lewicy razem z PiS może podnieść podatki, co pozwoli obozowi władzy na kolejne programy socjalne przed wyborami — a to nie jest w żaden sposób w interesie Tuska” – przekonuje Onet.

Według analiz portalu, Donald Tusk ma również zaproponować wsparcie Konfederacji. Szef PO chcąc wzmocnić sojusz wolnościowców i narodowców, chce osłabić PiS.

“Plan polityczny Tuska ma więc opierać się na współpracy z PSL i Polską 2050 oraz życzliwości wobec Konfederacji, z którą otoczenie Tuska ma niezłe, poufne kontakty” – czytamy.

Jedno jest pewne, zapowiada się emocjonująca kampania przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi, które odbędą się najpóźniej za 2 lata.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY