Kanada: Segregacja sanitarna kwitnie. Osobne kolejki na lotnisku tylko dla zaszczepionych

Dodano   0
  Loading
Lotnisko YUL

Lotnisko YUL / Fot. Instagram

Rząd Kanady postanowił podzielić społeczeństwo. Na lotnisku w Montrealu osoby zaszczepione i niezaszczepione będą stały w osobnych kolejkach.

Segregacja sanitarna na lotnisku

Zaszczepieni podróżni przybywający do Montrealu będą zwolnieni z obowiązku odbywania 14-dniowej kwarantanny. Ominie ich także testowanie na obecność COVID-19. Wprowadzone zostaną także oddzielne kolejki.

W przypadku osób opuszczających Kanadę zasady kwarantanny i testowania różnią się w zależności od kraju, a nawet regionu, do którego udają się podróżni.

Pamiętaj, że większość krajów wymaga obecnie wyniku negatywnego testu, aby umożliwić przyjezdnym wjazd na ich terytorium

– przypomniał rzecznik YUL

Lotnisko ma przeprowadzać szybkie testy, które dadzą wynik w ciągu zaledwie godziny. Ponadto, otwarte zostaną oddzielne kolejki tylko dla zaszczepionych. Ci pasażerowie będą traktowani inaczej, niż niezaszczepieni. Lotnisko potwierdziło zapowiedzi.

Dla pasażerów zaszczepionych po przybyciu do strefy kontroli granicznej będzie inne przejście niż w przypadku pozostałych pasażerów

– oznajmiono

Mimo to, zaszczepieni wciąż będą musieli nosić maski.

Jest to obowiązkowe podczas przechodzenia przez YUL, a kontrola temperatury odbywa się w punktach kontroli bezpieczeństwa, tak jak ma to miejsce na wszystkich lotniskach w całym kraju

– poinformowały władze lotniska

Co ciekawe, jeśli chodzi o obszary wewnątrz terminalu lotniska, w tym restauracje, nie będzie oddzielnych sekcji dla w pełni zaszczepionych podróżnych.

mtlblog.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY