Biden „śmieje się” z Putina. “Rosja stara się wbić klin w globalne sojusze”

Dodano   0  
  Loading
Prezydent USA, Joe Biden

Joe Biden podczas konferencji / Fot. Twitter/ screen

Prezydent Joe Biden przybył do Brukseli, gdzie wziął udział w konferencji prasowej. Prezydent poruszył kwestię bezpieczeństwa NATO, stosunków z Rosją oraz Chinami, jak i spotkania z prezydentem Władimirem Putinem.
  • W poniedziałek prezydent Joe Biden stawił się w Brukseli, komentując m.in. kwestię wpływów Władimira Putina
  • Jego zdaniem, świat stoi w obliczu kryzysu zdrowotnego a „Rosja i Chiny starają się wbić klin” w globalne sojusze
  • Podkreślił, że „zaangażowanie USA w artykuł 5 jest niewzruszone” i że „NATO jest razem”
  • Przeczytaj również: Polacy i Słowacy nie poddali się presji. Reprezentacje nie klękały przed BLM

Prezydent USA, Joe Biden, stawił się na szczycie w Brukseli. Konferencja prasowa polityka opóźniła się o niemal trzy godziny. „To był niesamowicie produktywny dzień” – podkreślił. Biden nawiązał do wielu światowych bolączek, m.in. wpływów Rosji Władimira Putina. Wskazał, że „Rosja i Chiny starają się wbić klin” w globalne sojusze. Dodał, że będzie „kontynuować obronę sojuszu transatlantyckiego”.

“Demokracja wciąż może zwyciężyć”

„Zgodziliśmy się, że jedną z najważniejszych wspólnych misji jest odnowienie i wzmocnienie odporności naszych wspólnych demokracji” – mówił Biden. Dodał, że „demokracja wciąż może zwyciężyć”. Państwa muszą jednak „wykorzenić korupcję” i „fałszywy populizm”, a także „chronić wolną prasę i niezależne sądownictwo”. Biden skomentował również zachowanie Putina jak i to, czego Amerykanie powinni się spodziewać po spotkaniu. “Powiem ci to wszystko, kiedy to się skończy!” – powiedział. „Ostatnią rzeczą, jaką ktokolwiek by zrobił, to negocjować przed światową prasą, przygotowując do spotkania z przeciwnikiem lub niedoszłym przeciwnikiem”.

Biden zapewnił że „pokaże jasno, gdzie są czerwone linie” w obszarach, w których oba narody się nie zgadzają. Nazwał Putina także „godnym przeciwnikiem”. Pytanie do prezydenta wystosowała stacja CNN: „W weekendowym wywiadzie Władimir Putin śmiał się z sugestii, że nazwałeś go zabójcą, czy to nadal pańskie przekonanie, że on jest zabójcą?” Na pytanie, Biden roześmiał się niezręcznie mówiąc, że “on też się śmieje”. „Odpowiedź brzmi: wierzę, że zasadniczo w przeszłości przyznał, że są pewne rzeczy, które zrobiłby lub zrobił. Ale spójrz. Kiedy zadano mi to pytanie na antenie, odpowiedziałem na nie szczerze. Ale nie sądzę że to ma znaczenie, jeśli chodzi o następne spotkanie, które mamy zamiar mieć” – zapewnił Biden.

Post Millennial

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY